Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Activity


Activity to prosta i emocjonująca gra imprezowa, w której do walki przystąpić mogą nie tylko pojedyncze osoby, ale także drużyny i właśnie w takiej formie zabawa jest najlepsza. Za około 60 złotych otrzymamy świetną produkcję, jaka rozkręci każde spotkanie towarzyskie lub imprezę, a przy okazji przetestuje naszą kreatywność. A możecie mi wierzyć, jest ona niezbędna w drodze do zwycięstwa.

Wąsy! Wąsy!


Wąsy! Wąsy! to prosta, ale wciągająca i niezwykle emocjonująca gra zręcznościowa, w której każdy z uczestników stara się zbudować najdłuższy łańcuch z wąsów. Produkcja z pewnością przyniesie wiele zabawy, a jej cena jest bardzo atrakcyjna – tytuł zakupimy za około 20 złotych. Do wąsów!

Capital


Capital to tytuł idealny zarówno na rodzinne potyczki, jak i spotkania w gronie znajomych. Pewne jest jedno, emocji nie zabraknie, a na jednej partii się nie skończy. Rozgrywka jest tak wciągająca, że nawet nie zorientujecie się, kiedy przy zabawie upłynie Wam kolejna godzina. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich patriotów oraz mieszkańców naszej stolicy. Capitalna gra!

Trajan


Dzieło autorstwa Stefana Felda to na pierwszy rzut oka mocno skomplikowana produkcja, jednak wystarczy parę chwil z instrukcją, kilka rozegranych partii, aby przekonać się, iż mechanika jest prosta, a o końcowym zwycięstwie nie zadecyduje los, a tylko i wyłącznie skuteczność obranej przez nas taktyki. Trajan to pozycja obowiązkowa dla każdego fana planszówek, dlatego trzymam kciuki za pomyślność akcji mającej na celu w pełni polskie wydanie gry, ponieważ niewiele jest takich tytułów, które przynoszą tak dużą radość i satysfakcję z triumfu.

Tik Tak Bum


Jeśli szukacie prostej, wciągającej oraz emocjonującej gry imprezowej, to Tik Tak Bum jest propozycją idealną. Za około 60 złotych otrzymamy nie tylko świetną grę integrującą, ale również rozwijającą pamięć i słownictwo. Bombowa produkcja!

Carcassonne: Star Wars


Siłą dzieła wydawnictwa Bard są proste zasady, jakie nie powinny sprawić problemu zarówno osobom znającym już reguły podstawowej wersji Carcassonne, jak i nowicjuszom. W Carcassonne: Star Wars gra się przyjemnie, choć zwiększona losowość (poprzez dodanie kostek) nie każdemu przypadnie do gustu, to z pewnością zwiększy poziom emocji podczas zabawy. Dla fanów uniwersum pozycja obowiązkowa. Ja już nie mogę się doczekać dodatków. Niech Moc będzie z Wami.

ale Historia!


ale Historia! to tytuł idealny dla osób, które pragną sprawdzić bądź poszerzyć swoją wiedzę o historii Polski. Gra powinna znaleźć się w każdej szkole jako bardzo przyjemne oraz emocjonujące narzędzie do uczenia i w tak przystępnej cenie (około 65 złotych).

Dolores


Dolores to prosta, acz emocjonująca i wciągająca gra. Pojedynki o łupy dostarczają moc adrenaliny, a spora losowość sprawi, że każdy z uczestników zabawy może sięgnąć po zwycięstwo. Tytuł idealnie sprawdzi się w gronie rodzinnym oraz spotkaniach ze znajomymi. Warto stanąć do walki o skarby, zwłaszcza przy takiej cenie (sugerowana około 40 złotych).

Lisek Chytrusek


Dzieło wydawnictwa Granna to emocjonująca gra zręcznościowa przeznaczona głównie dla najmłodszych graczy. Zasady gry są proste, a zabawa szalona i niezwykle wciągająca. Produkcja idealna na prezent dla wszystkich dzieci (cena około 80 złotych).

Sherlock


Wydawnictwa Granna po raz kolejny udowadnia, że wie, jak zrobić „Grę z pazurem”, która wciągnie nas na długi czas i przyniesie ze sobą wiele emocjonujących śledztw. Fani kryminałów i dedukcji będą wniebowzięci – dla nich Sherlock to pozycja obowiązkowa (sugerowana cena gry to 39,99 zł).

Skull


Dzieło wydawnictwa Granna to tytuł prosty, acz niezwykle wciągający i emocjonujący. Licytacje dają szerokie pole do manewru – jest analiza zachowania przeciwnika, wykorzystanie intuicji, a dosyć często próba blefowania. Skull to prawdziwa „Gra z pazurem”, jaką warto dołączyć do swojej kolekcji, a zwłaszcza przy takiej cenie (39,99 zł.).

PRL


Zdobywanie towarów deficytowych w trakcie komuny nie było łatwym zadaniem. Można się o tym przekonać rozgrywając partyjkę Kolejki lub gry planszowej PRL.

CV Plotki


Ostatnio miałam możliwość przetestować i zrecenzować grę planszową CV od wydawnictwa Granna, a teraz zabrałam się za dodatek.

CV


Paradoksalnie o swojej przyszłości decydujemy kiedy jesteśmy młodzi i „głupi”. Różny bywa tego skutek. A gdybyście mieli możliwość przeżyć je od początku i całkowicie inaczej? Dzięki dziełu Filipa Miłuńskiego jest to możliwe.

Wehikuł czasu


Marzyliście kiedyś o podróży do przeszłości? Teraz taka przygoda jest możliwa dzięki produkcji wydawnictwa Trefl, w której nie tylko odwiedzimy różne epoki, ale również poznamy ciekawe fakty i sprawdzimy swoją wiedzę.