Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

SuperFarmer Rancho


Jeśli Wasze dzieciństwo przypadało na lata 90., to zapewne z nostalgią wspominacie czasy, gdy razem z rodzicami lub kolegami ze szkoły graliście w Superfarmera. Tytuł ten zdobył ogromną popularność zarówno w kraju, jak i za granicą, nic więc dziwnego, że po kilkunastu latach zdecydowano się na odświeżenie rozgrywki i zmodyfikowanie pewnych zasad.

Loch Ness


Wiele razy przekonałam się, że pomysł na zajmującą i zapewniającą dużo zabawy grę planszową nie musi być skomplikowany. Wystarczą jasne zasady oraz interesująca, choć niekoniecznie rozbudowana historia, by dany tytuł miał szansę na zdobycie popularności.

Dobre i Złe Duchy


Gry dla dwóch osób często kojarzą się jedynie z banalnymi, standardowymi i mało oryginalnymi tytułami, które znane są od tak dawna, że nie wzbudzają już ani zainteresowania, ani specjalnych emocji. Na szczęście na rynku pojawiają się wciąż nowe tytuły, sprawiające, że miłośnicy planszówek nie są skazani jedynie na Chińczyka czy Grzybobranie.

Top-A-Top


Top-A-Top to bardzo prosta i zabawna gra karciana, która rozrusza każdą imprezę. Zgromadzenie wymaganej ilości osób raczej nie stanowi problemu, ponieważ wystarczy już trzech graczy, by móc spróbować swoich sił w tej zabawie. Reguły są jasne i łatwe do przyswojenia, a ich nauka odbywa się samoistnie w trakcie rozgrywki.


Władca Areny


O „Władcy Areny” dowiedziałem się stosunkowo niedawno, jednak już po kilku chwilach zdałem sobie sprawę, że musi to być gra wyjątkowa. Przenosi nas ona bowiem do wyniszczonego świata opuszczonego przez starożytne bóstwa, w którym ludzie utracili swą świetność przeobrażając się w żyjących na pustkowiach barbarzyńców. Nadzieję na powrót do dawnej potęgi upatrzono w prowadzeniu śmiertelnych pojedynków odbywających się na arenach, będących jednocześnie miejscami sprawowania nowego kultu – kultu wojownika równego bogom, niepodzielnie panującego nad całą społecznością skupioną wokół miejsca boju. Te mroczne realia stają się tłem dla świetnej gry taktycznej polegającej na toczeniu walki przez dwóch graczy kierujących poczynaniami śmiałków, którzy odważyli się stanąć przeciw sobie by zdobyć chwałę zwycięzcy.


Zombiaki II: Atak na Moskwę


Nieumarłe potwory atakują chyba wszystkie dostępne miejsca we wszystkich możliwych mediach. Mamy zombie w kinie, w literaturze, w grach komputerowych, w komiksach, więc chyba nikogo nie dziwi ich obecność w grach karcianych. Ponadto żywe trupy nie ograniczają się już do powolnego opuszczania cmentarzy czy pospolitych ataków na centra handlowe. Zombie wyszły na ulicę, a to oznacza, że będzie się działo!

W Zakładzie. Lubelski Lipiec 80'


Od pewnego czasu można zaobserwować na polskim rynku gier planszowych spore zainteresowanie produkcjami skoncentrowanymi na przeszłości naszego kraju. Pozycje utrzymane w realiach PRL-u czy II wojny światowej cieszą się ogromną popularnością...

The Resistance: Agenci Molocha


Od gier imprezowych zazwyczaj wymaga się dwóch rzeczy. Po pierwsze, prostych, szybko przyswajalnych reguł, po drugie, uniwersalnej i wciągającej rozrywki, pozwalającej dobrze się bawić wszystkim jej uczestnikom. Jeżeli oba te warunki zostaną spełnione, może się okazać, że mamy do czynienia z murowanym hitem...

CLASH: Jihad vs. McWorld


"Arabska wiosna" tematem gry planszowej? Dlaczego nie? Dzięki Diablos Polacos możesz zadecydować jak potoczą się losy wyzwolonych spod władzy dyktatorów społeczności muzułmańskich.