Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Atlantyda


Jeśli denerwuje Was sytuacja, kiedy, mimo najlepszej strategii i mocno przemyślanej taktyki, szczęście płata figla, to sięgnijcie po Atlantydę - grę planszową od wydawnictwa Trefl.

Chicken Bonanza


Niektórzy twierdzą, że w szaleństwie jest metoda i chyba autor Chicken Bonanza wziął sobie te słowa do serca. Oczywiście była to dobra decyzja, gdyż gra wydawnictwa Trefl jest dzięki temu niezwykle wciągająca i emocjonująca.

Carcassonne: Gorączka Złota


Gwiazdka zbliża się wielkimi krokami, czerwona ciężarówka pełna słynnego napoju już wyjechała, więc to dobry czas na planowanie świątecznych prezentów. Jeśli nie macie żadnego pomysłu, to podpowiadam – gra planszowa Carcassonne: Gorączka Złota.

Carcassonne - nowa edycja


Wakacje się kończą, więc zostało niewiele czasu na rozrywkę i zabawę. Jeśli nie wiecie, jak go spożytkować, to podpowiadamy - na niezwykle popularną na całym świecie grę planszową - Carcassonne.

Roar! Łap potwora


Nie skończyłam się jeszcze zachwycać grą planszową Kolejka wraz z dodatkiem Ogonek, kiedy w moje ręce wpadła następna świetna produkcja. Ledwo dałam radę się od niej oderwać, aby móc ją zrecenzować.

Ogonek - dodatek do gry Kolejka


Podobnie jak w przypadku podstawowej wersji gry wydawnictwa Trefl, rozszerzenie utrzymuje klimat lat osiemdziesiątych. Całość jest zapakowana w szarą kopertę oznaczoną jako „opakowanie zastępcze”, a instrukcja przypomina kajety z tamtych czasów – jest posklejany taśmą i podreperowany.

Kolejka


Część ludzi pamięta, jak wyglądały zakupy w latach osiemdziesiątych. Młodsze pokolenie zna realia komunizmu z opowiadań starszych lub polskich seriali. Teraz, dzięki grze wydawnictwa Trefl, wszyscy mogą na własnej skórze przekonać się, że sprawunki w tamtych czasach, to nie były przelewki.

Polska w budowie


To, że polska infrastruktura jest w opłakanym stanie, wie chyba każdy, nie tylko kierowcy. W naszym kraju brakuje autostrad, obwodnic, a drogi są dziurawe lub mocno połatane. Przyszedł więc czas na rewolucję. Szkoda, iż będzie ona miała miejsce tylko w domowym zaciszu, ale dobre i to.

Abetto


Chcesz zostać prawdziwym włamywaczem, skakać po dachach, strzelać, pojedynkować się i zmierzyć z innymi złodziejami w walce o kosztowności i sławę? Jeśli tak, to wystarczy sięgnąć po produkcję polskiego wydawnictwa Admondo.

Historia


Jedną z najlepszych gier strategicznych wszech czasów jest Cywilizacja, której ojcem jest legendarny Sid Meier. Tytuł ten trwale zapisał się w kanonie gatunku, bowiem podchodził on do budowania imperium w nieco odmienny sposób. W Cywilizacji rozwijaliśmy swoją nację od wynalezienia koła, aż do lotów kosmicznych. W ten sposób przechodziliśmy przez wszystkie epoki historyczne. Wydawnictwo Bard postanowiło nawiązać do tej wspaniałej gry i przeniosło podobną mechanikę na stoły, umieszczając ją w grze Historia, gdzie można zabawić się we własną cywilizację.

Dino Safari


12 czerwca tego roku do polskich kin trafi film Jurassic World w reżyserii Colina Trevorrowa, dzięki któremu ponownie zawitamy na wyspę Isla Nublar. W miejscu tym działa park rozrywki, w jakim żyją przywrócone za pomocą klonowania dinozaury. W tym samym czasie fani gier wideo otrzymają produkcję na podstawie dzieła kinowego, która wykorzystuje licencję najpopularniejszych klocków – LEGO. A amatorom planszówek już teraz proponujemy zapoznanie się z Dino Safari.

Piraci z Odległych Mórz


Któż z nas nie marzył, żeby zostać piratem. Fakt, wiąże się z tym sporo niedogodności, a przede wszystkim choroba morska. Jednak wolność, wiatr w żaglach, pojedynki i oczywiście cała masa skarbów i łupów potrafi skusić prawie każdego. A jeśli nie trzeba przy tym opuszczać domowego zacisza, to nie pozostaje nic innego, jak tylko zagrać!

Mistakos


Jak głosi stare indiańskie porzekadło: „Geniusz tkwi w prostocie”. Szczerze mówiąc nigdy nie byłem specjalnie zwolennikiem tej teorii. Jednak po zagraniu w Mistakos – grę wydawnictwa Trefl, jestem zdecydowanie za przyjęciem tej reguły!

SuperFarmer Rancho


Jeśli Wasze dzieciństwo przypadało na lata 90., to zapewne z nostalgią wspominacie czasy, gdy razem z rodzicami lub kolegami ze szkoły graliście w Superfarmera. Tytuł ten zdobył ogromną popularność zarówno w kraju, jak i za granicą, nic więc dziwnego, że po kilkunastu latach zdecydowano się na odświeżenie rozgrywki i zmodyfikowanie pewnych zasad.

Loch Ness


Wiele razy przekonałam się, że pomysł na zajmującą i zapewniającą dużo zabawy grę planszową nie musi być skomplikowany. Wystarczą jasne zasady oraz interesująca, choć niekoniecznie rozbudowana historia, by dany tytuł miał szansę na zdobycie popularności.