Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Munchkin: Lista skarbów


Jeśli szukacie prostej, zabawnej, emocjonującej i wyważonej pod względem rozgrywki karcianki, jaka przy okazji nie zrujnuje Waszego budżetu (sugerowana cena gry to 19,90 zł), to bez wahania sięgnijcie po dzieło wydawnictwa Bard oraz Black Monk.

Karty Dżentelmenów


Dzieło wydawnictwa Kojar to idealna produkcja dla osób lubiących dobrą zabawę i czarny humor. Mogę zapewnić, że śmiechu nie zabraknie, a produkcja wciągnie Was na długi czas. Karty Dżentelmenów to świetna propozycja na spotkania w gronie wyluzowanych znajomych i rodziny (jeśli takowej nie przeszkadzają niecenzuralne słowa i zwroty). Obecnie grę można zakupić za około 35-40 złotych, co z pewnością zachęci do nabycia każdego Dżentelmena i Milejdi.

Szukaj, szukaj


Szukaj, szukaj to świetna produkcja przynosząca mnóstwo emocji, dysponująca różnymi wersjami rozgrywki, dzięki której dzieci w różnym wieku mogą sprawdzić swoją spostrzegawczość, pomysłowość oraz refleks, a także poszerzyć swoją wiedzę o świecie. Tytuł jest idealną propozycją do zabawy w rodzinnym gronie, a jego cena (około 30 złotych) jest bardzo atrakcyjna.

Pestka, Drops, Cukierek


Pestka, Drops, Cukierek to idealna propozycja na rodzinne potyczki, dzięki której najmłodsi uczestnicy poznają zasady handlu, możliwości wymiany i konieczności opracowania skutecznej strategii. Pewne jest jedno – emocji będzie sporo, a gra wciągnie Was na dłuższy czas. Obecnie tytuł możemy zakupić za około 60 złotych, co nie jest dużym kosztem, za produkcję niosącą ze sobą mnóstwo zabawy i walory edukacyjne.

Od Helu do Wawelu


Jeśli twierdzicie bądź sądzicie, że dobrze znacie geografię Polski, a szczególnie położenie miast, to dzieło wydawnictwa Granna szybko wyprowadzi Was z błędu. Przy okazji spędzicie miło czas w rodzinnym gronie lub ze znajomymi, a ja mogę zagwarantować całe mnóstwo emocji. Produkcję możemy nabyć już za niecałe 30 złotych, co nie jest wygórowaną ceną, a zwłaszcza za tytuł, który idealnie łączy zabawę z nauką.

Która godzina?


Rozegranie pojedynczej partii dzieła wydawnictwa Granna powinno zamknąć się w granicach 30 minut, więc tytuł idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie. Fajnie także, że dobrze się bawiąc, możemy przećwiczyć bądź utrwalić odczytywanie czasu. Warto też nadmienić, iż grę Która godzina? zakupimy za około 25-30 złotych. Jedna produkcja – cztery możliwości zabawy.

Biuro Szyfrów


Z Biurem Szyfrów powinien zapoznać się każdy fan lokali typu escape room i osoby lubiące testować swoje szare komórki. Zakup produkcji wiąże się z wydaniem 89 złotych, co za mniej więcej godzinę zabawy jest sporym wydatkiem. Dlatego warto na tytuł zebrać pieniądze od szerszego grona osób, do których gra docelowo wcześniej czy później trafi. Idealny gadżet na imprezę z przyjaciółmi. Poproszę o więcej tego typu projektów!

W co się ubrać?


W co się ubrać? to emocjonująca gra, w której na próbę wystawione są nasze nerwy (presja upływającego czasu) oraz spostrzegawczość (odnalezienie określonej odzieży). Dodatkowo produkcja wykorzystywana może być jako przybornik dla małych projektantów mody kochających tworzenie nowych, ciekawszych zestawów ubioru. Tytuł można zakupić już za niecałe 25 złotych, czyli niewielką cenę za tytuł, który bawiąc, uczy i rozwija.

Planeta zwierząt


Filip Miłuński kilkukrotnie udowadniał nam, iż doskonale wie, jak robić świetne planszówki. Nie inaczej jest i teraz – Planeta zwierząt to idealna propozycja dla najmłodszych graczy bądź wspólne spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Za około 25 złotych otrzymamy tytuł, przy którym spędzimy mnóstwo emocjonujących chwil, a przy okazji poszerzymy lub zweryfikujemy swoją wiedzę. Jesteście gotowi na test?

Gra o miód


Gra o miód to wciągająca produkcja z przejrzystymi zasadami i trzema wariantami rozgrywki. Dzięki temu tytuł zostanie z nami na dłużej. Dzieło Jarosława Krawczyka mogę polecić przede wszystkim na rodzinne potyczki, jednak w gronie znajomych również się sprawdzi. Swoją spostrzegawczość możemy przećwiczyć już za niecałe 50 złotych. A „ja chyba całkiem się na ten miodek przerzucę”.

Kolej na Kolej


Kolej na Kolej to świetna i wciągająca gra, która przyniesie nam całe mnóstwo emocji oraz zabawy. Produkcja stanowi idealne połączenie losowości z koniecznością opracowania skutecznej taktyki. Tytuł jest idealny na chwilkę przerwy i oderwanie się od codziennych obowiązków (partia powinna zakończyć się w ciągu 20 minut). Proste i przejrzyste zasady sprawiają, że nikt nie będzie miał problemów z jej zrozumieniem. Dzieło wydawnictwa Trefl to propozycja idealna na rodzinne potyczki lub spotkania z przyjaciółmi. Podróż tą kolejką jest doskonała.

Autarcha


Autarcha to solidna gra strategiczna umożliwiająca odtworzenie dynamicznych i emocjonujących starć z okresu II Wojny Światowej. Studio Armorier przygotowało kilka scenariuszy potyczek, a dzięki temu tytuł szybko się nam nie znudzi. Fani taktycznych walk spędzą przy niej mnóstwo godzin.

Planeta Nomino


Dzieło wydawnictwa Trefl to sympatyczna produkcja, która idealnie sprawdzi się na spotkaniach ze znajomymi oraz w gronie rodzinnym. Choć dyskutowanie nad wyborem najlepszego określenia niezbyt przypadło mi do gustu, to pozostałe elementy – oprawa graficzna, zadania, bączek ograniczający czas, olbrzymia liczba kart – sprawiają, że na Planetę Nomino warto się wybrać, a najlepiej w licznej grupie badaczy.

Epoka Kamienia Junior


Epoka Kamienia Junior to idealna propozycja na rodzinne potyczki. Zasady są proste, a czas gry krótki – na jednej partii na pewno się nie skończy. Tytuł przyniesie wiele emocji i zabawy, a jego cena jest bardzo atrakcyjna (około 70-80 złotych). Podobnie ma się sprawa z oprawą graficzną, jaka cieszy oczy ilustracjami oraz świetnym wykonaniem. Niezwykła przygoda!

Activity


Activity to prosta i emocjonująca gra imprezowa, w której do walki przystąpić mogą nie tylko pojedyncze osoby, ale także drużyny i właśnie w takiej formie zabawa jest najlepsza. Za około 60 złotych otrzymamy świetną produkcję, jaka rozkręci każde spotkanie towarzyskie lub imprezę, a przy okazji przetestuje naszą kreatywność. A możecie mi wierzyć, jest ona niezbędna w drodze do zwycięstwa.