Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Mafia


Dawno nie miałam przyjemności zagrać w grę towarzyską, przy której gromadzi się większa liczba uczestników, a zabawa polega na interakcji z innymi graczami. Jeśli także tęsknicie za taką formą rozrywki, to koniecznie sięgnijcie po Mafię – dzieło autorstwa Kiry Antosiak.

Spaghetti


Przepis na udaną grę planszową jest prosty – bierzemy talerz, wykładamy na niego makaron, dodajemy mięsne klopsiki i gotowe.

Faras


W 1961 roku na skraju sudańskiej pustyni, w Faras (wiosce nad Nilem) miejsce miała misja Kazimierza Michałowskiego, podczas której odkryto ruiny katedry działającej od VIII do XIV wieku. Archeolodzy znaleźli między innymi ponad 120 malowideł, ale również kości, naczynia oraz elementy kamienne z dekoracją rzeźbiarską. Teraz to Wy możecie się wybrać w podróż do Afryki i wcielić w rolę poszukiwacza cennych znalezisk.

CVlizacje


Jakiś czas temu miałam przyjemność ogrywać planszówkę Historia. Gra wydawnictwa Bard jest bardzo złożoną produkcją, czego możecie dowiedzieć się z jej recenzji. A co jeśli chcemy zabawić się w przywódców państw, ale nie mamy aż tyle czasu na zabawę (ponad dwie godziny). Wtedy sięgnąć możemy po CVlizacje – tytuł podobny, lecz mniej skomplikowany i czasochłonny.

Tempo


Wymienić gry komputerowe lub filmy na wskazaną literę? Proste. Ale gdy dochodzi do tego presja upływającego czasu, to już tak wesoło nie jest.

Kto pozmywa?


Nic tak nie podkręca emocji w grze, jak fajna nagroda, a właściwie uniknięcie kary. Bo w grze planszowej autorstwa Philippe’a des Pallières szukamy jakże ważnej odpowiedzi na pytanie: Kto pozmywa?

Dr. Eureka


Jeśli zawsze chciałeś zostać prawdziwym chemikiem – robić eksperymenty, tworzyć nowe formuły i bawić się cząsteczkami w laboratorium, to dzieło wydawnictwa Bard jest dla Ciebie idealne.

Kapsle Hokej


Latem wolny czas spędzamy na różnych formach rekreacji. Mogą to być spacery, jazda rowerem lub kilka dyscyplin sportowych. A co jeśli za oknem brzydka pogoda? Wtedy możemy rozegrać mecz hokejowy w wersji wydawnictwa Trefl.

Klątwa Faraona – Złota Edycja


Wraz z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem wybrałam się do Egiptu. Naszym zadaniem było odnalezienie legendarnego skarbu ukrytego w starożytnej piramidzie. Poszukiwania utrudniało wiele niebezpiecznych przeszkód i śmiercionośnych pułapek, w tym moi towarzysze – w końcu, kto pierwszy, ten zyskuje najwięcej. Jak zakończyła się przygoda z grą Klątwa Faraona – Złota Edycja?

Figle-Migle w oceanie


Little Planet to seria gier planszowych przygotowanych z myślą o najmłodszych, zaprojektowana celem wspierania ich rozwoju. W jej skład wchodzą między innymi Safari Bam! Bam!, jaką miałam możliwość niedawno testować. Tym razem podjęłam się zrecenzowania kolejnego przedstawiciela tego cyklu – Figle-Migle w oceanie.

Safari Bam! Bam!


Little Planet to seria gier planszowych przygotowanych z myślą o najmłodszych, zaprojektowana celem wspierania ich rozwoju. W jej skład wchodzą między innymi: Na jagody, Figle-Migle w oceanie oraz Safari Bam! Bam! I właśnie tę ostatnią pozycję miałam możliwość przetestować i zrecenzować.

Bang! Pojedynek


Nadeszła właśnie ta chwila, kiedy ukazała się gra planszowa Bang! Pojedynek – wersja popularnego hitu przeznaczona dla dwóch graczy. W poprzednie edycje nie miałam okazji zagrać, gdyż wymagały one minimum czterech uczestników zabawy, a nie zawsze można skompletować tak liczne grono. Dzięki nowemu dziełu wydawnictwa Bard i Emiliano Sciarry mogę przenieść się na dziki zachód bez jakichkolwiek problemów.

Star Wars: Star Battle


W związku z ubiegłoroczną premierą nowej części sagi Gwiezdne Wojny o nośnym i dużo sugerującym tytule „Przebudzenie mocy”, machina promocyjna ruszyła już pół roku przed samym wypuszczeniem filmu. Niektóre kina dopiero teraz zdejmują z repertuaru dzieło J.J. Abramsa, co jest chyba świadectwem magii, jaka otacza sagę od samego początku. Oczywiście obok filmu powstaje cała masa gadżetów promocyjnych, które logiem Star Wars oraz wizerunkami postaci z uniwersum nabijają kiesę wytwórni Disney. Jednym z przypadków klasycznego promowania marki jest gra planszowa Star Wars: Star Battle, jaką otrzymałem do zrecenzowania.

Misja: Kolonizacja


Po dwóch świetnych produkcjach z cyklu gier planszowych Dr Knizia poleca, przyszedł czas na zapoznanie się z kolejnym dziełem najpopularniejszego autora – doktora matematyki, Reinera Knizi – Misja: Kolonizacja. Na pierwszy rzut oka tytuł wydaje się bardziej skomplikowany niż poprzednie i faktycznie tak jest.

Tajemnicze podziemia


Tajemnicze podziemia to drugi tytuł z cyklu gier planszowych Dr Knizia poleca, jakie przygotowane są przez jednego z najpopularniejszych autorów – doktora matematyki, Reinera Knizię. Dotychczas miałam przyjemność zapoznać się z produkcją Zające na łące, która bardzo miło mnie zaskoczyła, dlatego kolejne dzieło wydawnictwa Trefl przetestowałam z pozytywnym nastawieniem. Czy seria zyskała udaną pozycję?