Artykuły: Gramy inaczej

Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Escape Room


Jeśli kochacie tego typu rozrywki, to dzieło wydawnictwa Trefl Was nie zawiedzie. Znajdziecie tu intrygujące historie, ciekawe i zróżnicowane wyzwania oraz mnóstwo emocji. A wszystko w świetnym wykonaniu. Cena również nie jest zaporowa (około 115 złotych), a już w sierpniu ukażą się dwa dodatki – Wesołe miasteczko i Tajemnicze morderstwo, czyli nowe scenariusze do ogrania. Idealna propozycja na imprezy z przyjaciółmi.

Na tropie skarbu


Na tropie skarbu to druga produkcja nawiązująca do przygód sympatycznych stworków, jaka dostarczy najmłodszym graczom mnóstwa emocji, a przy okazji poćwiczy ich pamięć (wariant II) i zachęci do poznawania otaczającego ich świata. Cena tytułu jest bardzo atrakcyjna (około 25 złotych), dlatego warto ją uwzględnić jako prezent na zbliżający się Dzień Dziecka.

Grzybobranie z rodziną Treflików


Dzieło wydawnictwa Trefl to świetna propozycja dla najmłodszych graczy uwielbiających planszówki i przygody sympatycznych stworków. Produkcja dostarcza mnóstwa emocji i zabawy oraz zachęca do leśnych spacerów i poznawania świata przyrody. Jej cena jest bardzo atrakcyjna (około 25 złotych), dlatego warto ją uwzględnić jako prezent na zbliżający się Dzień Dziecka.

5 sekund Bez Cenzury


5 sekund Bez Cenzury to propozycja dla dorosłych graczy, którzy są otwarci na trudne zagadnienia i nie krępują się udzielać na nie odpowiedzi. Tytuł dostarcza mnóstwa emocji i śmiechu, dlatego stanowi idealną propozycję na imprezy w gronie znajomych. A do tego jest dostępny w atrakcyjnej cenie (około 40 złotych).

Carcassonne: Mosty, zamki i bazary


Dzieło wydawnictwa Bard poszerza nową edycję gry Carcassonne o bazary, zamki i mosty, jakie umożliwiają uczestnikom zdobycie dodatkowych punktów, kafelków terenu oraz dostarczają możliwość rozbudowy miasta lub drogi bez konieczności posiadania odpowiedniej płytki. Jakość wykonania jest świetna, a cena waha się w granicy 40-45 złotych, co w połączeniu z dużą ilością nowości sprawia, że ósmy dodatek jest warty zainteresowania.

Santa Maria


Santa Maria to emocjonująca produkcja z intuicyjnymi regułami, jaka sprawnie łączy rozwiązania znane z innych gier, ale pozbawiona wyjątkowego klimatu, co ostatecznie może wpłynąć na utonięcie w morzu podobnych tytułów. Oby nie, bo zabawa przy niej jest świetna. Obecna cena gry wynosi około 90 złotych.

Bazyliszek


Kolejne dzieło wydawnictwa Granna z cyklu Legendy polskie dostarczy uczestnikom zabawy wiele emocji, a przy okazji przećwiczy ich spostrzegawczość oraz refleks, bez których szanse na zwycięstwo są znikome. Idealna propozycja dla poszukiwaczy skarbów w atrakcyjnej cenie (około 30 złotych).

Graffiti Playing Cards


Jeśli jesteście fanami sztuki ulicznej i lubicie gry karciane, to bez wahania sięgnijcie po dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków – estetycznie i solidnie wykonane oraz zawierające niezwykłe ilustracje, ciekawe informacje o graffiti oraz propozycje pięciu gier (Kierki, Makao, Remik, Wist, 66). Wydatek nie będzie duży (około 20 złotych), a dla fana street artu będzie to prezent trafiony w dziesiątkę.

Górą i Dołem


Górą i Dołem to emocjonująca gra o charakterze przygodowym, mogąca pochwalić się również świetnym wykonaniem. Jednak długość rozgrywki oraz spora ilość zasad sprawia, iż tytuł mogę polecić jedynie osobom, jakich godzinna lub dwugodzinna zabawa nie znudzi i wytrwają naukę reguł. Aktualna cena gry wynosi około 100 złotych.

Mars 2049


Dzieło wydawnictwa Trefl to świetna gra strategiczna z płynną i emocjonującą rozgrywką popartą walorami edukacyjnymi. Jej cena wynosi około 65-70 złotych, ale nie jest to wygórowana kwota za tak rozbudowaną i solidnie wykonaną produkcję. Walka o kolonizację Marsa rozpoczęta.

Mleczko 55


Jeśli wśród Waszych znajomych macie fana twórczości znanego polskiego rysownika i satyryka, to możecie bez wahania zakupić tę talię (cena około 10 złotych) lub ewentualnie pokusić się o zestaw zawierający również Nowego Mleczko 55 (20 złotych), by umożliwić rozgrywanie większej ilości gier karcianych. Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków może stanowić często wykorzystywany prezent lub gadżet kolekcjonerski.

Pan Twardowski


Pan Twardowski to świetna propozycja dla najmłodszych graczy uwielbiających wyzwania, w których mogą wykazać się przede wszystkim dobrą pamięcią, refleksem i spostrzegawczością. Gra przyniesie wiele emocji i jest pięknie wykonana. Obecnie zakup wiąże się z wydaniem około 30-35 złotych.

Nightmares Playing Cards


Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków to karty do grania i podziwiania w atrakcyjnej cenie (około 15-20 złotych) oraz estetycznym i trwałym wykonaniu. Nie dla graczy o słabych nerwach.

Wirus


Wirus to prosta, szybka i emocjonująca karcianka, w której nie ma miejsca na okazywanie litości oponentowi i trzeba ostro walczyć o końcowy sukces. Zarówno oprawa, jak i cena (około 20-25 złotych) są atrakcyjne.

Star Wars: Feel the Force


Jeśli jesteście fanami Gwiezdnych Wojen i szukacie prostej oraz krótkiej rozgrywki (około 20 minut), to Star Wars: Feel the Force jest propozycją dla Was. Tytuł jest niedrogi (około 30-35 złotych) i świetnie wykonany. Kto chce dołączyć do bojowników Rebelii?