Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Majestat: Królewska Korona


Majestat: Królewska Korona to ciekawa propozycja dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z grami planszowymi i szukają szybkiej i intuicyjnej zabawy, ale także dla bardziej zaawansowanych graczy (trudniejszy wariant). Prostota zasad to nie jedyna zaleta tytuł – wyróżniająca jest też oprawa graficzna oraz świetne, solidne wykonanie. Cena produkcji waha się w granicy 100 złotych, ale jest ona warta tych pieniędzy, gdyż z pewnością będzie często wykorzystywana podczas rodzinnych spotkań.

Rekin


Rekin to prosta, emocjonująca i wciągają gra planszowa w atrakcyjnej cenie (około 40 złotych), przeznaczona dla dzieci powyżej piątego roku życia. Idealna propozycja na rodzinne potyczki.

BioBlo Big Box


Jeśli zastanawiacie się nad prezentem dla swojej pociechy, to warto wziąć pod uwagę ekologiczne klocki BioBlo, które są wytrzymałe, łatwo zmywalne, ale przede wszystkim zadbają o rozwój wyobraźni, koncentracji oraz koordynacji dziecka. Cena Big Box wynosi około 300 złotych, więc to niemała kwota, ale zawsze można rozpocząć swoją przygodę od mniejszych zestawów (120 części kosztuje około 120 złotych, a na 204 elementy należy przeznaczyć ponad 200 złotych). Uwaga – niezwykle wciągająca zabawa!

Boss Monster: Twarde lądowanie


Czy warto inwestować w dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków? Zdecydowanie tak, nawet jeśli nieczęsto zdarzy nam się możliwość rozegrania partii 5-6-osobowej, to spora liczba nowych kart zwiększy regrywalność i doda więcej smaczku. Cena nie jest wygórowana (około 20 złotych), więc Twarde lądowanie powinno szybko zagościć w mrocznych podziemiach.

Big Fat Burger


Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków stanowi idealny pomysł na prezent (cena około 50 złotych) dla smakoszy hamburgerów, jacy uwielbiają emocjonującą rywalizację w gronie rodzinnym bądź z przyjaciółmi. Uwaga – mocno wciąga!

Karty Dżentelmenów 4


Dzieło wydawnictwa Kojar po raz kolejny mnie nie zawiodło, a twórcy udowodnili, że czarny humor jest ich żywiołem. Dzięki temu możemy spodziewać się jeszcze większej ilości salw śmiechu i udanej zabawy w doborowym towarzystwie. Dżentelmeni i Milejdi, szykujcie się na kolejną porcję trudnych pytań i sprośnych odpowiedzi. Jest moc!

Carcassonne: Księżniczka i Smok


Dzieło wydawnictwa Bard wprowadza do rozgrywki trzy nowe elementy, jakie poszerzają zabawę o negatywną interakcję oraz możliwości taktyczne. Wykonanie produkcji jest estetyczne, a pudełko zdobi przyjemna dla oka ilustracja. Zakup dodatku wiąże się z wydaniem około 40-45 złotych, co nie jest dużym kosztem za oferowaną zawartość, która z pewnością podgrzeje emocje.

Wild Shots


Jeśli szukacie prostej, ale wciągającej produkcji z dynamiczną rozgrywką, to warto zastanowić się nad zakupem karcianki Wild Shots, którą możemy cieszyć się w każdym miejscu (wystarczy tylko skrawek płaskiej powierzchni) i w różnym towarzystwie – w gronie rodzinnym oraz z przyjaciółmi. Kto chce zostać Szeryfem?

Bang! Gra kościana: Old Saloon


Jeśli jesteście posiadaczami podstawowej wersji gry, to powinniście odwiedzić Old Saloon, gdyż wprowadza on do rozrywki sporo zmian i rozwiązań, które uatrakcyjnią dotychczasową zabawę. Dzieło wydawnictwa Bard jest przy tym niedrogie oraz świetnie wykonane i idealnie sprawdzi się podczas imprez ze znajomymi.

Bang! Gra kościana


Jeśli lubicie klimat dzikiego zachodu i emocjonujące gry imprezowe, to powinniście zastanowić się nad kupnem dzieła wydawnictwa Bard, jakie niesie ze sobą proste reguły oraz szybką i dynamiczną rozgrywkę. Westernowe szachy na śmierć i życie.

Rosyjskie koleje


Dzieło wydawnictwa Bard to świetna ekonomiczna strategia wyróżniająca się przede wszystkim wciągającą mechaniką oraz sporą ilością kalkulacji. Grze zabrakło klimatu, ale wykonanie jest solidne i estetyczne, dlatego warto spróbować swoich sił i zawalczyć o tytuł najlepszego potentata kolejowego.

CV Pocket


CV Pocket to idealna propozycja dla fanów podstawowej wersji tytułu oraz osób nielubiących spędzać nad planszą kilku godzin – tutaj rozgrywka zajmuje około 20 minut, więc idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy lub rozweselacz podczas podróży i wakacji. Cena produkcji waha się w granicach 30-40 złotych, co nie jest dużym wydatkiem, a przyniesie wiele emocjonujących chwil i nowych życiorysów.

Duże i Włochate


Duże i Włochate to karcianka idealna na rodzinne potyczki lub imprezy w gronie znajomych. Wymyślanie skojarzeń do dwóch, losowych przymiotników jest emocjonujące, a zwłaszcza uwzględniając ograniczenie czasowe. Ciekawym rozwiązaniem jest także wprowadzenie osoby zgadującej, co dodaje grze nutki hazardu. Naszą kreatywność przetestujemy w emocjonujący sposób i w atrakcyjnej cenie (około 30-35 złotych).

Carcassonne: Hrabia, Król i Rzeka


Dzieło wydawnictwa Bard poszerza podstawową wersję nowej edycji Carcassonne o dwie nowe opcje rozpoczęcia zabawy (miasto oraz rzekę), żetony Króla i Rabusia nagradzające za budowanie większych miast oraz dłuższych dróg, a także siedziby kultu i wiążące się z nimi pojedynki pomiędzy heretykami i mnichami. Jakość wykonania jest tradycyjnie bez zastrzeżeń, a cena waha się w granicy 45-50 złotych, co w połączeniu z całkiem sporą ilością ciekawych nowości sprawia, że dodatek Hrabia, Król i Rzeka powinien zakupić każdy fan Carcassonne.

Bystre Główki


Bystre Główki to karcianka idealna dla osób, które lubią ćwiczyć swoją pamięć i koncentrację w przyjemny oraz emocjonujący sposób. Tytuł sprawdza się idealnie w rodzinnym gronie, a jego cena jest atrakcyjna (około 20-25 złotych).