Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Duże i Włochate


Duże i Włochate to karcianka idealna na rodzinne potyczki lub imprezy w gronie znajomych. Wymyślanie skojarzeń do dwóch, losowych przymiotników jest emocjonujące, a zwłaszcza uwzględniając ograniczenie czasowe. Ciekawym rozwiązaniem jest także wprowadzenie osoby zgadującej, co dodaje grze nutki hazardu. Naszą kreatywność przetestujemy w emocjonujący sposób i w atrakcyjnej cenie (około 30-35 złotych).

Carcassonne: Hrabia, Król i Rzeka


Dzieło wydawnictwa Bard poszerza podstawową wersję nowej edycji Carcassonne o dwie nowe opcje rozpoczęcia zabawy (miasto oraz rzekę), żetony Króla i Rabusia nagradzające za budowanie większych miast oraz dłuższych dróg, a także siedziby kultu i wiążące się z nimi pojedynki pomiędzy heretykami i mnichami. Jakość wykonania jest tradycyjnie bez zastrzeżeń, a cena waha się w granicy 45-50 złotych, co w połączeniu z całkiem sporą ilością ciekawych nowości sprawia, że dodatek Hrabia, Król i Rzeka powinien zakupić każdy fan Carcassonne.

Bystre Główki


Bystre Główki to karcianka idealna dla osób, które lubią ćwiczyć swoją pamięć i koncentrację w przyjemny oraz emocjonujący sposób. Tytuł sprawdza się idealnie w rodzinnym gronie, a jego cena jest atrakcyjna (około 20-25 złotych).

ZigZak: Skoki narciarskie


ZigZak: Skoki narciarskie to prosta, tania (około 10 złotych) i sympatyczna gra zręcznościowa, która idealnie sprawdza się w miłym towarzystwie, w trakcie przerwy pomiędzy seriami w zawodach Pucharu Świata. Zamiast oglądać 10-15 minutowy blok reklamowy, lepiej rozegrać jedną partyjkę i świetnie się przy tym bawić. Warto zakupić przed zbliżającym się wielkimi krokami nowym sezonem.

Zero


Zero udowadnia, że prostota w każdym aspekcie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tytuł nie zawiera wielu elementów wymagających długiej nauki – są czytelne karty i nieskomplikowane reguły, jakie wciągają na dłużej. Emocji też nie braknie, a zwłaszcza w partiach pięcioosobowych, w których można stosować blefowanie. Pudełko jest nieduże (można je zabrać praktycznie wszędzie) i cena także (około 20 złotych).

Tigerilla


Szukacie prostej oraz emocjonującej gry dla młodszych graczy, jaka przy okazji będzie ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość? Zastanówcie się nad zakupem dzieła wydawnictwa Piatnik, które może pochwalić się świetnym wykonaniem, ciekawymi regułami oraz dwustronnymi żetonami łączonymi na rzepy, jakie przy każdej rozgrywce wyglądają inaczej. Poszukiwania czas zacząć!

Niezłe Ziółka


Prawdziwy kucharz posiada w swojej kuchni świeże zioła, a fan niezwykłych i klimatycznych gier planszowych powinien mieć w prywatnej kolekcji Niezłe Ziółka. Za około 30-40 złotych otrzymamy emocjonującą oraz wciągającą rozgrywkę pełną taktycznego siania i przemyślanego przesadzania. Gra pełna smaków!

Imionki


Jeśli szukacie sympatycznej gry, która idealnie sprawdzi się dla najmłodszych graczy podczas spotkań, podróży lub przyjęć, to bez wahania sięgnijcie po Imionki – produkcję ćwiczącą kreatywność, pamięć i refleks w atrakcyjnej cenie (około 25-30 złotych).

Wyprawy z geografią


Dzieło wydawnictwa Granna to połączenie dobrej i emocjonującej rozgrywki z walorami edukacyjnymi. Jeśli posiadasz dziecko uczęszczające do klas 5-6, to spraw mu tę produkcję, przy której w przyjemny sposób poszerzy i sprawdzi swoją wiedzę z geografii. Cena gry wynosi około 20 złotych, co nie jest dużym wydatkiem, a dodatkowo zyskamy także kod do serwisu Squla, gdzie znaleźć można gry, zabawy i wyzwania dla dzieci w wieku 3-12 lat.

Anty-Monopoly


Anty-Monopoly to tytuł przeznaczony dla fanów tradycyjnej wersji, jakich znudziły już podstawowe zasady i szukają odmiany, która trochę namiesza w rozgrywce. Produkcja w dalszym ciągu opiera się na sporej losowości, więc taktycy nie mają tu czego szukać. Pozostali gracze spędzą nad planszą wiele godzin, walcząc o dominację i próbując doprowadzić rywali do bankructwa. A wszystko to za około 50 złotych. Gra na długie, jesienne wieczory.

Traditional Playing Cards


Jesień i długie wieczory zbliżają się wielkimi krokami, więc jeśli nie macie propozycji na podarek dla osoby lubiącej rozegrać partyjkę Brydża, Kanasty lub Remika, to zapewniam, że dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków idealnie się do tego celu nadaje – talia wygląda bardzo szykownie, a przy tym nie ogołoci doszczętnie naszego portfela (cena około 25 złotych). Granie tymi kartami to prawdziwa przyjemność.

Wyzwania matematyczne


Wyzwania matematyczne to świetna propozycja dla uczniów klas 3-4, którzy chcą przećwiczyć lub sprawdzić swoją wiedzę z zakresu szacowania, liczenia i zaokrąglania przy szybkiej oraz emocjonującej zabawie. Cena gry wynosi około 15-20 złotych, co nie jest dużym wydatkiem, a przy okazji zyskamy także kod do serwisu Squla, gdzie znaleźć można gry, zabawy i wyzwania dla dzieci w wieku 3-12 lat. Produkcja zgodna z podstawą programową MEN.

Zabawy z ortografią


Zabawy z ortografią to idealna propozycja dla najmłodszych graczy, jacy chcą przećwiczyć lub sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pisowni oraz wymowy polskich wyrazów przy emocjonującej rozgrywce. Cena gry wynosi około 15-20 złotych, co nie jest dużym wydatkiem, a przecież dodatkowo zyskamy także kod do serwisu Squla, gdzie znaleźć można gry, zabawy i wyzwania dla dzieci w wieku 3-12 lat. Produkcja zgodna z podstawą programową MEN.

Karty ECO


Karty ECO to świetny pomysł na prezent, jaki zachęca do włączenia się w ochronę środowiska naturalnego oraz sortowanie śmieci, a przy okazji może zostać wykorzystany do emocjonującej zabawy w Kierki, Makao, Remik, Wist, 66 lub wiele innych gier. Obecnie cena talii waha się w granicach 15-20 złotych.

Polska - Gra z historią


Najnowsze dzieło wydawnictwa Trefl udowadnia, że można dobrze się bawiąc, poprawić swoja wiedzę z historii Polski bez testowania jej. Przy okazji możemy także lepiej poznać geografię naszego kraju. Przy większej liczbie osób emocje gwarantowane!