Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Dr. Eureka


Jeśli zawsze chciałeś zostać prawdziwym chemikiem – robić eksperymenty, tworzyć nowe formuły i bawić się cząsteczkami w laboratorium, to dzieło wydawnictwa Bard jest dla Ciebie idealne.

Kapsle Hokej


Latem wolny czas spędzamy na różnych formach rekreacji. Mogą to być spacery, jazda rowerem lub kilka dyscyplin sportowych. A co jeśli za oknem brzydka pogoda? Wtedy możemy rozegrać mecz hokejowy w wersji wydawnictwa Trefl.

Klątwa Faraona – Złota Edycja


Wraz z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem wybrałam się do Egiptu. Naszym zadaniem było odnalezienie legendarnego skarbu ukrytego w starożytnej piramidzie. Poszukiwania utrudniało wiele niebezpiecznych przeszkód i śmiercionośnych pułapek, w tym moi towarzysze – w końcu, kto pierwszy, ten zyskuje najwięcej. Jak zakończyła się przygoda z grą Klątwa Faraona – Złota Edycja?

Figle-Migle w oceanie


Little Planet to seria gier planszowych przygotowanych z myślą o najmłodszych, zaprojektowana celem wspierania ich rozwoju. W jej skład wchodzą między innymi Safari Bam! Bam!, jaką miałam możliwość niedawno testować. Tym razem podjęłam się zrecenzowania kolejnego przedstawiciela tego cyklu – Figle-Migle w oceanie.

Safari Bam! Bam!


Little Planet to seria gier planszowych przygotowanych z myślą o najmłodszych, zaprojektowana celem wspierania ich rozwoju. W jej skład wchodzą między innymi: Na jagody, Figle-Migle w oceanie oraz Safari Bam! Bam! I właśnie tę ostatnią pozycję miałam możliwość przetestować i zrecenzować.

Bang! Pojedynek


Nadeszła właśnie ta chwila, kiedy ukazała się gra planszowa Bang! Pojedynek – wersja popularnego hitu przeznaczona dla dwóch graczy. W poprzednie edycje nie miałam okazji zagrać, gdyż wymagały one minimum czterech uczestników zabawy, a nie zawsze można skompletować tak liczne grono. Dzięki nowemu dziełu wydawnictwa Bard i Emiliano Sciarry mogę przenieść się na dziki zachód bez jakichkolwiek problemów.

Star Wars: Star Battle


W związku z ubiegłoroczną premierą nowej części sagi Gwiezdne Wojny o nośnym i dużo sugerującym tytule „Przebudzenie mocy”, machina promocyjna ruszyła już pół roku przed samym wypuszczeniem filmu. Niektóre kina dopiero teraz zdejmują z repertuaru dzieło J.J. Abramsa, co jest chyba świadectwem magii, jaka otacza sagę od samego początku. Oczywiście obok filmu powstaje cała masa gadżetów promocyjnych, które logiem Star Wars oraz wizerunkami postaci z uniwersum nabijają kiesę wytwórni Disney. Jednym z przypadków klasycznego promowania marki jest gra planszowa Star Wars: Star Battle, jaką otrzymałem do zrecenzowania.

Misja: Kolonizacja


Po dwóch świetnych produkcjach z cyklu gier planszowych Dr Knizia poleca, przyszedł czas na zapoznanie się z kolejnym dziełem najpopularniejszego autora – doktora matematyki, Reinera Knizi – Misja: Kolonizacja. Na pierwszy rzut oka tytuł wydaje się bardziej skomplikowany niż poprzednie i faktycznie tak jest.

Tajemnicze podziemia


Tajemnicze podziemia to drugi tytuł z cyklu gier planszowych Dr Knizia poleca, jakie przygotowane są przez jednego z najpopularniejszych autorów – doktora matematyki, Reinera Knizię. Dotychczas miałam przyjemność zapoznać się z produkcją Zające na łące, która bardzo miło mnie zaskoczyła, dlatego kolejne dzieło wydawnictwa Trefl przetestowałam z pozytywnym nastawieniem. Czy seria zyskała udaną pozycję?

Zające na łące


Dr Knizia poleca to seria gier planszowych przygotowanych przez jednego z najpopularniejszych autorów – doktora matematyki, Reinera Knizię. Produkcje te przeznaczone są przede wszystkim dla najmłodszych odbiorców, a na razie w skład cyklu wchodzą: Tajemnicze podziemia, Kolonizacja oraz Zające na łące. Na pierwszy rzut oka, ta ostatnia pozycja wydawała mi się najprostsza i byłam wręcz przekonana, że tylko dzieci mogą się przy niej świetnie bawić. Bardzo się myliłam, a kolejne rozgrywane partie były nieuniknione.

Santiago


Znudził mi się wyścig szczurów, więc postanowiłam przenieść się na prowincję i tam zająć się uprawą warzyw i owoców. Sielanka nie trwała długo, gdyż pod bokiem pojawiła się konkurencja oraz problem z wodą. Jak uporałam się z tymi komplikacjami?

Atlantyda


Jeśli denerwuje Was sytuacja, kiedy, mimo najlepszej strategii i mocno przemyślanej taktyki, szczęście płata figla, to sięgnijcie po Atlantydę - grę planszową od wydawnictwa Trefl.

Chicken Bonanza


Niektórzy twierdzą, że w szaleństwie jest metoda i chyba autor Chicken Bonanza wziął sobie te słowa do serca. Oczywiście była to dobra decyzja, gdyż gra wydawnictwa Trefl jest dzięki temu niezwykle wciągająca i emocjonująca.

Carcassonne: Gorączka Złota


Gwiazdka zbliża się wielkimi krokami, czerwona ciężarówka pełna słynnego napoju już wyjechała, więc to dobry czas na planowanie świątecznych prezentów. Jeśli nie macie żadnego pomysłu, to podpowiadam – gra planszowa Carcassonne: Gorączka Złota.

Carcassonne - nowa edycja


Wakacje się kończą, więc zostało niewiele czasu na rozrywkę i zabawę. Jeśli nie wiecie, jak go spożytkować, to podpowiadamy - na niezwykle popularną na całym świecie grę planszową - Carcassonne.