Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Boss Monster: Następny poziom

 [NOWY]
Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków ponownie przenosi nas do mrocznych i niebezpiecznych podziemi, w których uczestnicy w roli złego Bossa muszą eliminować bohaterów pragnących zdobyć cenne skarby. Boss Monster – Następny poziom to także kolejna dawka klimatu retro gier wideo z odrobiną humoru. Właściciele pierwszej części serii mogą potraktować tytuł jako rozszerzenie i cieszyć się nowymi kartami i możliwościami, a debiutujący w roli potworów otrzymają ciekawą i wciągającą karciankę w atrakcyjnej cenie (około 50 złotych).

Boss Monster: Niezbędnik bohatera

 [NOWY]
Osoby posiadające podstawową wersję dzieła wydawnictwa Trefl-Kraków i stale z niej korzystające nie powinny zwlekać, a nabyć Niezbędnik bohatera. Dodatek urozmaici rozgrywkę i podniesie jej poziom trudności, a jego cena jest atrakcyjna (około 15-20 złotych).

Boss Monster


Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków to przede wszystkim nietypowy pomysł na zabawę – w końcu możemy być tymi złymi – oraz niesamowity, mroczny klimat z odrobiną humoru, jaki zaprezentowany jest w formie pixel artu. Spora losowość, tematyka oraz negatywna interakcja nie wszystkim przypadnie do gustu, ale osoby, które docenią takie rozwiązania, będą mogły cieszyć się też prostą oraz wciągającą i emocjonującą mechaniką. Boss Monster idealnie sprawdzi się podczas spotkań z przyjaciółmi – pojedyncza partia nie zajmie nam wiele czasu (około 30 minut), a przyniesie prawdziwą walkę o przetrwanie w niebezpiecznych podziemiach.

Kalambury de Luxe


Jeśli szukacie świetnej i emocjonującej gry imprezowej, to powinniście zainwestować około 50 złotych i zakupić Kalambury de Luxe. Czeka Was mnóstwo wygibasów oraz niezwykłych dzieł sztuki.

Hanafuda


Jeśli jesteście zafascynowani Krajem Kwitnącej Wiśni i uwielbiacie karcianki wszelakiej maści, to z kartami Hanafuda musicie się zapoznać. Przyniosą Wam one nie tylko mnóstwo zabawy, ale także ciekawą wiedzę o kulturze Japonii. A to wszystko w bardzo przystępnej cenie – za około 25 złotych.

Carcassonne: Cyrk objazdowy


Dzieło wydawnictwa Bard poszerza podstawową wersję gry o tematykę cyrkową, jaka nadaje produkcji weselszego charakteru i wprowadza małe zamieszanie podczas tworzenia terenu. Do jakości wykonania również nie mam zastrzeżeń – jedynym elementem, który mógłby zostać inaczej potraktowany jest dyrektor cyrku, jakiemu nie przypadła żadna specjalna rola. Warto też wspomnieć, iż dodatek jest dostępny tylko dla nowej edycji, a posiadacze pierwszej wersji nie będą mieli okazji zbudowania własnego cyrku. Aktualna cena Carcassonne: Cyrk objazdowy waha się w granicy 45-50 złotych.

Gigamon


Jeśli szukacie tytułu łączącego zabawę z edukacją, a przy tym dysponującego piękną oprawą, emocjonującą rozgrywką oraz w przystępnej cenie (około 30 złotych), to zdecydowanie polecam Gigamon – idealny prezent na zbliżający się Dzień Dziecka.

Kryptos


Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków to ciekawa i przyjemna karcianka, w której do dzieła zmuszone są nasze szare komórki i tylko one mają znaczący wpływ na końcowy sukces. Produkcja posiada też kilka bardziej zaawansowanych wariantów zabawy, dlatego każdy znajdzie w Kryptos coś dla siebie. Atrakcyjna jest także cena – tytuł zakupimy za około 20-25 złotych, co nie jest sporym wydatkiem za tak wciągającą i emocjonującą rozrywkę.

OpenSpace


Jeśli szukacie lekkiej produkcji o nietypowej tematyce i szybkiej rozgrywce, to OpenSpace jest idealną propozycją. Tytuł dostarczy wielu krótkich (około 30-minutowych), acz emocjonujących pojedynków, przy jakich śmiechu nie zabraknie – debiutanckie dzieło wydawnictwa A14 Games to udana, imprezowa gra, na której zakup musimy przeznaczyć około 50 złotych.

Tempo Junior


Dzieło wydawnictwa Granna idealnie sprawdza się nie tylko w rodzinnym gronie, ale też w grupie przyjaciół. Cena planszówki jest atrakcyjna (około 50 złotych), a za taką kwotę otrzymamy nie tylko zabawę pełną emocji, lecz także walory edukacyjne – Tempo Junior ćwiczy pamięć i poszerza wiedzę dzieci o nowe przedmioty występujące w najbliższym otoczeniu bądź w określonych miejscach.

MobTown


MobTown to sympatyczna karcianka z niezwykle wciągającą tematyką oraz emocjonującą zabawą, jaka sprawdza się podczas spotkań w gronie rodzinnym oraz imprez z przyjaciółmi. Atrakcyjnie prezentuje się również cena tytułu – obecnie grę zakupimy za około 50 złotych. Przyjemna, dynamiczna i emocjonująca produkcja z pazurem, z którą warto się zapoznać.

Ready for action


Jeśli szukacie taniej planszówki dla swojej pociechy, z ciekawą rozgrywką oraz ze znanym bohaterem, to Ready for action jest idealną propozycją. Za niecałe 25 złotych otrzymacie tytuł pełny emocjonujących akcji strażackich. Strażak Sam daje radę!

Winnica


Dzieło wydawnictwa Granna to sympatyczna planszówka pozbawiona negatywnej interakcji pomiędzy uczestnikami, w jakiej kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie wyznaczanie ścieżek pomiędzy farmami, zamkami i winogronami. Winnica idealnie sprawdzi się w rodzinnym gronie, a sama zabawa nie powinna zająć nam więcej niż 15-20 minut. Cena gry także jest atrakcyjna (około 35 zł), więc jeśli zawsze chcieliście zająć się produkcją własnego trunku, to macie teraz idealną szansę.

Sawanna


Sawanna to sympatyczna planszówka z piękną, bajkową oprawą graficzną i prostymi zasadami, jaka idealnie się sprawdza na rodzinne potyczki. Tytuł posiada także walor edukacyjny, a jego cena (około 30 złotych) jest bardzo atrakcyjna. Jedziemy na safari!

Domki


Kolejny tytuł z serii Już gram to przede wszystkim rozgrywka połączona z edukacją – dziecko bawiąc się rozwija swoje słownictwo, motorykę, spostrzegawczość, poszerza wiedzę o otaczającym go świecie, a także ćwiczy koncentrację. Jeśli możesz pochwalić się pociechą w wieku od 2 do 4 lat, to bez wahania sięgnij po Domki, a za około 25 złotych otrzymasz świetną, kolorową grę, którą pokocha każde dziecko.