Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Carcassonne: Star Wars - Rozszerzenie 1

 [NOWY]
Carcassonne: Star Wars – Rozszerzenie 1 to dla fanów uniwersum i posiadaczy podstawowej wersji gry pozycja obowiązkowa, mimo iż nie wprowadza ona do zabawy zbyt wielu nowości, a jej zakup aktualnie wiąże się z wydaniem około 40-50 złotych. Jednak możliwość uzbrojenia swoich podwładnych i powiększenie grona postaci o Kylo Rena jest tego warta.

Gra o Tort

 [NOWY]
Jeśli jesteście łasuchami i uwielbiacie piec ciasta, to Gra o Tort jest idealną propozycją – rozgrywka jest krótka, a jej zasady można dopasować do wieku i ilości graczy. Smakowita i emocjonująca zabawa za około 45 złotych!

M/S Batory


Jako fanka kryminałów, bawiłam się przy M/S Batory rewelacyjnie – oprócz wciągającej i emocjonującej rozgrywki, otrzymałam także sposób na pobudzenie szarych komórek w doborowym towarzystwie. Cena gry wynosi obecnie około 120 złotych, ale jeśli weźmiemy pod uwagę jakość jej wykonania, to nie wydaje się ona duża – w końcu wewnątrz opakowania znajdziemy między innymi trójwymiarowy model transatlantyku Batory. Najlepszy tytuł ubiegłego roku, jaki miałam przyjemność przetestować.

Wyspa Smoków


Dzieło wydawnictwa Granna udowadnia, że rywalizacja pomiędzy graczami nie jest warunkiem koniecznym, by zabawa była wciągająca i emocjonująca do samego końca. Świetne wykonanie idzie w parze z atrakcyjną ceną (około 45-50 złotych), dlatego warto uwzględnić ten tytuł, jako prezent dla dziecka powyżej piątego roku życia.

Majestat: Królewska Korona


Majestat: Królewska Korona to ciekawa propozycja dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z grami planszowymi i szukają szybkiej i intuicyjnej zabawy, ale także dla bardziej zaawansowanych graczy (trudniejszy wariant). Prostota zasad to nie jedyna zaleta tytuł – wyróżniająca jest też oprawa graficzna oraz świetne, solidne wykonanie. Cena produkcji waha się w granicy 100 złotych, ale jest ona warta tych pieniędzy, gdyż z pewnością będzie często wykorzystywana podczas rodzinnych spotkań.

Rekin


Rekin to prosta, emocjonująca i wciągają gra planszowa w atrakcyjnej cenie (około 40 złotych), przeznaczona dla dzieci powyżej piątego roku życia. Idealna propozycja na rodzinne potyczki.

BioBlo Big Box


Jeśli zastanawiacie się nad prezentem dla swojej pociechy, to warto wziąć pod uwagę ekologiczne klocki BioBlo, które są wytrzymałe, łatwo zmywalne, ale przede wszystkim zadbają o rozwój wyobraźni, koncentracji oraz koordynacji dziecka. Cena Big Box wynosi około 300 złotych, więc to niemała kwota, ale zawsze można rozpocząć swoją przygodę od mniejszych zestawów (120 części kosztuje około 120 złotych, a na 204 elementy należy przeznaczyć ponad 200 złotych). Uwaga – niezwykle wciągająca zabawa!

Boss Monster: Twarde lądowanie


Czy warto inwestować w dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków? Zdecydowanie tak, nawet jeśli nieczęsto zdarzy nam się możliwość rozegrania partii 5-6-osobowej, to spora liczba nowych kart zwiększy regrywalność i doda więcej smaczku. Cena nie jest wygórowana (około 20 złotych), więc Twarde lądowanie powinno szybko zagościć w mrocznych podziemiach.

Big Fat Burger


Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków stanowi idealny pomysł na prezent (cena około 50 złotych) dla smakoszy hamburgerów, jacy uwielbiają emocjonującą rywalizację w gronie rodzinnym bądź z przyjaciółmi. Uwaga – mocno wciąga!

Karty Dżentelmenów 4


Dzieło wydawnictwa Kojar po raz kolejny mnie nie zawiodło, a twórcy udowodnili, że czarny humor jest ich żywiołem. Dzięki temu możemy spodziewać się jeszcze większej ilości salw śmiechu i udanej zabawy w doborowym towarzystwie. Dżentelmeni i Milejdi, szykujcie się na kolejną porcję trudnych pytań i sprośnych odpowiedzi. Jest moc!

Carcassonne: Księżniczka i Smok


Dzieło wydawnictwa Bard wprowadza do rozgrywki trzy nowe elementy, jakie poszerzają zabawę o negatywną interakcję oraz możliwości taktyczne. Wykonanie produkcji jest estetyczne, a pudełko zdobi przyjemna dla oka ilustracja. Zakup dodatku wiąże się z wydaniem około 40-45 złotych, co nie jest dużym kosztem za oferowaną zawartość, która z pewnością podgrzeje emocje.

Wild Shots


Jeśli szukacie prostej, ale wciągającej produkcji z dynamiczną rozgrywką, to warto zastanowić się nad zakupem karcianki Wild Shots, którą możemy cieszyć się w każdym miejscu (wystarczy tylko skrawek płaskiej powierzchni) i w różnym towarzystwie – w gronie rodzinnym oraz z przyjaciółmi. Kto chce zostać Szeryfem?

Bang! Gra kościana: Old Saloon


Jeśli jesteście posiadaczami podstawowej wersji gry, to powinniście odwiedzić Old Saloon, gdyż wprowadza on do rozrywki sporo zmian i rozwiązań, które uatrakcyjnią dotychczasową zabawę. Dzieło wydawnictwa Bard jest przy tym niedrogie oraz świetnie wykonane i idealnie sprawdzi się podczas imprez ze znajomymi.

Bang! Gra kościana


Jeśli lubicie klimat dzikiego zachodu i emocjonujące gry imprezowe, to powinniście zastanowić się nad kupnem dzieła wydawnictwa Bard, jakie niesie ze sobą proste reguły oraz szybką i dynamiczną rozgrywkę. Westernowe szachy na śmierć i życie.

Rosyjskie koleje


Dzieło wydawnictwa Bard to świetna ekonomiczna strategia wyróżniająca się przede wszystkim wciągającą mechaniką oraz sporą ilością kalkulacji. Grze zabrakło klimatu, ale wykonanie jest solidne i estetyczne, dlatego warto spróbować swoich sił i zawalczyć o tytuł najlepszego potentata kolejowego.