Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Niezłe Ziółka

 [NOWY]
Prawdziwy kucharz posiada w swojej kuchni świeże zioła, a fan niezwykłych i klimatycznych gier planszowych powinien mieć w prywatnej kolekcji Niezłe Ziółka. Za około 30-40 złotych otrzymamy emocjonującą oraz wciągającą rozgrywkę pełną taktycznego siania i przemyślanego przesadzania. Gra pełna smaków!

Imionki

 [NOWY]
Jeśli szukacie sympatycznej gry, która idealnie sprawdzi się dla najmłodszych graczy podczas spotkań, podróży lub przyjęć, to bez wahania sięgnijcie po Imionki – produkcję ćwiczącą kreatywność, pamięć i refleks w atrakcyjnej cenie (około 25-30 złotych).

Wyprawy z geografią

 [NOWY]
Dzieło wydawnictwa Granna to połączenie dobrej i emocjonującej rozgrywki z walorami edukacyjnymi. Jeśli posiadasz dziecko uczęszczające do klas 5-6, to spraw mu tę produkcję, przy której w przyjemny sposób poszerzy i sprawdzi swoją wiedzę z geografii. Cena gry wynosi około 20 złotych, co nie jest dużym wydatkiem, a dodatkowo zyskamy także kod do serwisu Squla, gdzie znaleźć można gry, zabawy i wyzwania dla dzieci w wieku 3-12 lat.

Anty-Monopoly


Anty-Monopoly to tytuł przeznaczony dla fanów tradycyjnej wersji, jakich znudziły już podstawowe zasady i szukają odmiany, która trochę namiesza w rozgrywce. Produkcja w dalszym ciągu opiera się na sporej losowości, więc taktycy nie mają tu czego szukać. Pozostali gracze spędzą nad planszą wiele godzin, walcząc o dominację i próbując doprowadzić rywali do bankructwa. A wszystko to za około 50 złotych. Gra na długie, jesienne wieczory.

Traditional Playing Cards


Jesień i długie wieczory zbliżają się wielkimi krokami, więc jeśli nie macie propozycji na podarek dla osoby lubiącej rozegrać partyjkę Brydża, Kanasty lub Remika, to zapewniam, że dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków idealnie się do tego celu nadaje – talia wygląda bardzo szykownie, a przy tym nie ogołoci doszczętnie naszego portfela (cena około 25 złotych). Granie tymi kartami to prawdziwa przyjemność.

Wyzwania matematyczne


Wyzwania matematyczne to świetna propozycja dla uczniów klas 3-4, którzy chcą przećwiczyć lub sprawdzić swoją wiedzę z zakresu szacowania, liczenia i zaokrąglania przy szybkiej oraz emocjonującej zabawie. Cena gry wynosi około 15-20 złotych, co nie jest dużym wydatkiem, a przy okazji zyskamy także kod do serwisu Squla, gdzie znaleźć można gry, zabawy i wyzwania dla dzieci w wieku 3-12 lat. Produkcja zgodna z podstawą programową MEN.

Zabawy z ortografią


Zabawy z ortografią to idealna propozycja dla najmłodszych graczy, jacy chcą przećwiczyć lub sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pisowni oraz wymowy polskich wyrazów przy emocjonującej rozgrywce. Cena gry wynosi około 15-20 złotych, co nie jest dużym wydatkiem, a przecież dodatkowo zyskamy także kod do serwisu Squla, gdzie znaleźć można gry, zabawy i wyzwania dla dzieci w wieku 3-12 lat. Produkcja zgodna z podstawą programową MEN.

Karty ECO


Karty ECO to świetny pomysł na prezent, jaki zachęca do włączenia się w ochronę środowiska naturalnego oraz sortowanie śmieci, a przy okazji może zostać wykorzystany do emocjonującej zabawy w Kierki, Makao, Remik, Wist, 66 lub wiele innych gier. Obecnie cena talii waha się w granicach 15-20 złotych.

Polska - Gra z historią


Najnowsze dzieło wydawnictwa Trefl udowadnia, że można dobrze się bawiąc, poprawić swoja wiedzę z historii Polski bez testowania jej. Przy okazji możemy także lepiej poznać geografię naszego kraju. Przy większej liczbie osób emocje gwarantowane!

Rachmistrz


Jeśli macie dzieci w wieku szkolnym (10+), to powinniście zastanowić się nad zakupem gry Rachmistrz. Za około 20-25 złotych zyskacie nie tylko emocjonującą planszówkę, ale również przyjemny sposób na naukę matematyki i wyćwiczenie obliczania w pamięci. Liczyć każdy może…

Karty SteamPunk


Jeśli lubicie od czasu do czasu rozegrać partyjkę w grę karcianą oraz styl epoki wiktoriańskiej, to bez wahania sięgnijcie po Karty SteamPunk, jakie są estetycznie wykonane, zawierają niezwykłe ilustracje, ciekawe informacje oraz propozycje pięciu gier (Kierki, Makao, Remik, Wist, 66). Zakup wiąże się z wydaniem około 20 złotych, a dla fana tego stylu będzie to świetny prezent.

extra Fakty


Dzieło wydawnictwa Trefl sprawdza się idealnie na imprezach ze znajomymi, którzy na pierwszym miejscu stawiają dobrą zabawę, a na drugim chęć zwycięstwa, bo bez szczęścia trudno w grze extra Fakty o triumf. Warto również zaprosić do rozgrywki więcej osób, a wtedy będzie znacznie ciekawiej i bardziej emocjonująco. Pewne jest jedno – śmiechu nie zabraknie!

Squla Quiz - Klasa 4-6


Dzieło wydawnictwa Granna to idealna propozycja dla uczniów klas 4-6, jacy przy dobrej i emocjonującej zabawie, sprawdzą i poszerzą swoją wiedzę. Jej zakup wiąże się z wydaniem około 25-30 złotych, a dodatkowo zyskamy kod do serwisu Squla, gdzie znaleźć można gry, zabawy i wyzwania dla dzieci w wieku 3-12 lat. Produkcja zgodna z podstawą programową MEN.

Bananagrams


Jeśli lubicie rozwiązywać krzyżówki w rodzinnym gronie, to musicie zaopatrzyć się w dzieło wydawnictwa Trefl. Bananagrams to dynamiczna, emocjonująca i szybka gra słowna, przy której miło spędzicie czas.

Zwierzątka


Zwierzątka to kolorowa i sympatyczna gra, która łączy rodzinną rozrywkę z walorami edukacyjnymi, a tym samym stanowi idealny (i niedrogi – około 20 złotych) prezent dla naszej pociechy.