Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Która godzina?

 [NOWY]
Rozegranie pojedynczej partii dzieła wydawnictwa Granna powinno zamknąć się w granicach 30 minut, więc tytuł idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie. Fajnie także, że dobrze się bawiąc, możemy przećwiczyć bądź utrwalić odczytywanie czasu. Warto też nadmienić, iż grę Która godzina? zakupimy za około 25-30 złotych. Jedna produkcja – cztery możliwości zabawy.

Biuro Szyfrów

 [NOWY]
Z Biurem Szyfrów powinien zapoznać się każdy fan lokali typu escape room i osoby lubiące testować swoje szare komórki. Zakup produkcji wiąże się z wydaniem 89 złotych, co za mniej więcej godzinę zabawy jest sporym wydatkiem. Dlatego warto na tytuł zebrać pieniądze od szerszego grona osób, do których gra docelowo wcześniej czy później trafi. Idealny gadżet na imprezę z przyjaciółmi. Poproszę o więcej tego typu projektów!

W co się ubrać?

 [NOWY]
W co się ubrać? to emocjonująca gra, w której na próbę wystawione są nasze nerwy (presja upływającego czasu) oraz spostrzegawczość (odnalezienie określonej odzieży). Dodatkowo produkcja wykorzystywana może być jako przybornik dla małych projektantów mody kochających tworzenie nowych, ciekawszych zestawów ubioru. Tytuł można zakupić już za niecałe 25 złotych, czyli niewielką cenę za tytuł, który bawiąc, uczy i rozwija.

Planeta zwierząt


Filip Miłuński kilkukrotnie udowadniał nam, iż doskonale wie, jak robić świetne planszówki. Nie inaczej jest i teraz – Planeta zwierząt to idealna propozycja dla najmłodszych graczy bądź wspólne spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Za około 25 złotych otrzymamy tytuł, przy którym spędzimy mnóstwo emocjonujących chwil, a przy okazji poszerzymy lub zweryfikujemy swoją wiedzę. Jesteście gotowi na test?

Gra o miód


Gra o miód to wciągająca produkcja z przejrzystymi zasadami i trzema wariantami rozgrywki. Dzięki temu tytuł zostanie z nami na dłużej. Dzieło Jarosława Krawczyka mogę polecić przede wszystkim na rodzinne potyczki, jednak w gronie znajomych również się sprawdzi. Swoją spostrzegawczość możemy przećwiczyć już za niecałe 50 złotych. A „ja chyba całkiem się na ten miodek przerzucę”.

Kolej na Kolej
Autarcha


Autarcha to solidna gra strategiczna umożliwiająca odtworzenie dynamicznych i emocjonujących starć z okresu II Wojny Światowej. Studio Armorier przygotowało kilka scenariuszy potyczek, a dzięki temu tytuł szybko się nam nie znudzi. Fani taktycznych walk spędzą przy niej mnóstwo godzin.

Planeta Nomino


Dzieło wydawnictwa Trefl to sympatyczna produkcja, która idealnie sprawdzi się na spotkaniach ze znajomymi oraz w gronie rodzinnym. Choć dyskutowanie nad wyborem najlepszego określenia niezbyt przypadło mi do gustu, to pozostałe elementy – oprawa graficzna, zadania, bączek ograniczający czas, olbrzymia liczba kart – sprawiają, że na Planetę Nomino warto się wybrać, a najlepiej w licznej grupie badaczy.

Epoka Kamienia Junior
Activity


Activity to prosta i emocjonująca gra imprezowa, w której do walki przystąpić mogą nie tylko pojedyncze osoby, ale także drużyny i właśnie w takiej formie zabawa jest najlepsza. Za około 60 złotych otrzymamy świetną produkcję, jaka rozkręci każde spotkanie towarzyskie lub imprezę, a przy okazji przetestuje naszą kreatywność. A możecie mi wierzyć, jest ona niezbędna w drodze do zwycięstwa.

Wąsy! Wąsy!


Wąsy! Wąsy! to prosta, ale wciągająca i niezwykle emocjonująca gra zręcznościowa, w której każdy z uczestników stara się zbudować najdłuższy łańcuch z wąsów. Produkcja z pewnością przyniesie wiele zabawy, a jej cena jest bardzo atrakcyjna – tytuł zakupimy za około 20 złotych. Do wąsów!

Capital


Capital to tytuł idealny zarówno na rodzinne potyczki, jak i spotkania w gronie znajomych. Pewne jest jedno, emocji nie zabraknie, a na jednej partii się nie skończy. Rozgrywka jest tak wciągająca, że nawet nie zorientujecie się, kiedy przy zabawie upłynie Wam kolejna godzina. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich patriotów oraz mieszkańców naszej stolicy. Capitalna gra!

Trajan


Dzieło autorstwa Stefana Felda to na pierwszy rzut oka mocno skomplikowana produkcja, jednak wystarczy parę chwil z instrukcją, kilka rozegranych partii, aby przekonać się, iż mechanika jest prosta, a o końcowym zwycięstwie nie zadecyduje los, a tylko i wyłącznie skuteczność obranej przez nas taktyki. Trajan to pozycja obowiązkowa dla każdego fana planszówek, dlatego trzymam kciuki za pomyślność akcji mającej na celu w pełni polskie wydanie gry, ponieważ niewiele jest takich tytułów, które przynoszą tak dużą radość i satysfakcję z triumfu.

Tik Tak Bum


Jeśli szukacie prostej, wciągającej oraz emocjonującej gry imprezowej, to Tik Tak Bum jest propozycją idealną. Za około 60 złotych otrzymamy nie tylko świetną grę integrującą, ale również rozwijającą pamięć i słownictwo. Bombowa produkcja!

Carcassonne: Star Wars


Siłą dzieła wydawnictwa Bard są proste zasady, jakie nie powinny sprawić problemu zarówno osobom znającym już reguły podstawowej wersji Carcassonne, jak i nowicjuszom. W Carcassonne: Star Wars gra się przyjemnie, choć zwiększona losowość (poprzez dodanie kostek) nie każdemu przypadnie do gustu, to z pewnością zwiększy poziom emocji podczas zabawy. Dla fanów uniwersum pozycja obowiązkowa. Ja już nie mogę się doczekać dodatków. Niech Moc będzie z Wami.