Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Logo

 [NOWY]
Jeśli uważacie się za eksperta wśród znanych marek i logotypów, to sprawdźcie ich znajomość w grze Logo – szybko okaże się, że nie jest ona taka solidna, jak nam się wydawało na początku. Produkcja nie tylko sprawdzi naszą wiedzę, ale zaserwuje smakowitą porcję emocji, którą najlepiej testować w szerokim gronie osób – znajomych bądź członków rodziny. Jej wykonanie jest solidne, a cena atrakcyjna (około 65 złotych).

Rodzina Treflików: Na zakupy


Dzieło wydawnictwa Trefl to sympatyczna gra planszowa, jaka dostarczy uczestnikom mnóstwa emocji podczas kompletowania przedmiotów z listy zakupów. Dodatkowym atutem tytułu jest oprawa graficzna – solidna oraz kolorowa. Jeśli Wasze dziecko jest fanem Treflików, to za około 30 złotych możecie sprawić mu świetny prezent na dzień dziecka, który przy okazji nie zrujnuje portfela.

Rodzina Treflików: Poczta


Rodzina Treflików: Poczta to sympatyczna gra planszowa, jaka dostarczy uczestnikom mnóstwa emocji podczas dostarczania przesyłek pocztowych. Dodatkowym atutem tytułu jest oprawa graficzna – solidna oraz kolorowa. Jeśli Wasze dziecko jest fanem Treflików, to za około 30 złotych możecie sprawić mu świetny prezent na dzień dziecka, który przy okazji nie zrujnuje portfela.

Ego Emocje


Dzieło wydawnictwa Trefl to ciekawa propozycja na rodzinne spotkania bądź imprezki ze znajomymi, dzięki której sprawdzimy wiedzę o naszych najbliższych oraz spędzimy miło czas przy emocjonującej grze hazardowej. Warto uwzględnić, aby w rozgrywce brały osoby ze sporym poczuciem humoru i dystansem do siebie, wtedy dobra zabawa będzie gwarantowana.

Samochody


Dzieło wydawnictwa Granna to sympatyczna układanka z mnóstwem walorów edukacyjnych, kolorowymi i solidnymi puzzlami, dzięki której dziecko przetestuje swoją spostrzegawczość oraz małą motorykę. Pozna też pojazdy specjalne i ich charakterystykę. Elementy gry możemy wykorzystać również przy tworzeniu różnych opowieści i przygód. Cena jest równie atrakcyjna (około 20 złotych).

W moim domku


Dzieło wydawnictwa Granna to sympatyczna gra edukacyjna z kolorowymi i solidnymi elementami, dzięki której dziecko przetestuje swoją spostrzegawczość oraz refleks. Elementy gry możemy wykorzystać również przy tworzeniu różnych opowieści i przygód, a cena jest niewygórowana (około 20 złotych).

Memy


Nowe dzieło wydawnictwa Kojar czerpie garściami z popularnych Kart Dżentelmenów, jednak zamiast kart z pytaniami mamy tu zdjęcia. Teksty są mocne i pełne czarnego humoru, dlatego dobrej zabawy nie zabraknie. Ilość i jakość obrazków trochę kuleje, więc warto poszerzyć je o swoje propozycje. Mimo tego salw śmiechu nie zabraknie, a każda impreza zostanie ubarwiona porcją przezabawnych memów. Świetna gra imprezowa dla okropnych ludzi!

Mama i Ja


Mama i Ja to gra-układanka o walorach edukacyjnych, z kolorowymi i solidnymi kafelkami, dzięki której dziecko poćwiczy swoją spostrzegawczość oraz małą motorykę. Pozna również nowe gatunki zwierząt. Na tym atrakcje nie muszą się skończyć, wszystko zależy od naszej wyobraźni. Wszystko to w atrakcyjnej cenie (około 20 złotych).

Karty Dżentelmenów 5


Karty Dżentelmenów po raz kolejny mnie nie zawiodły, a twórcy udowodnili, że czarny humor jest ich żywiołem. Dzięki temu możemy spodziewać się jeszcze większej ilości salw śmiechu i udanej zabawy w doborowym towarzystwie. Dżentelmeni i Milejdi, szykujcie się na kolejną porcję trudnych pytań i sprośnych odpowiedzi.

Figur Figle


Figur Figle to prosta i sympatyczna gra karciana, w której gracze muszą wykazać się błyskawicznym refleksem i jak najszybciej złapać odpowiednią kartę leżącą na stole. Zabawa obfituje w emocje, a przy okazji przećwiczy naszą spostrzegawczości, zwinności oraz umiejętność szybkiego szacowania. Jej wykonanie jest estetyczne, a cena niewygórowana (około 30 złotych).

Carcassonne: Owce i wzgórza


Carcassonne: Owce i wzgórza wprowadza do rozgrywki trzy nowe elementy, jakie poszerzają zabawę o nutkę hazardu oraz możliwości zdobycia dodatkowych punktów i rozstrzygnięcia remisu na naszą korzyść. Wykonanie produkcji jest estetyczne, a pudełko zdobi przyjemna dla oka ilustracja. Zakup dodatku wiąże się z wydaniem około 40-45 złotych, co nie jest dużym kosztem za oferowaną zawartość, która z pewnością podgrzeje emocje.

Monster Park


Monster Park to sympatyczna gra karciana, w której wcielamy się w menedżerów parku potworów i próbujemy stworzyć najatrakcyjniejszy. Tytuł dysponuje kolorowym i estetycznym wykonaniem oraz wciągającą zabawą. Warto nadmienić, iż produkcja zwyciężyła w V edycji konkursu „Wymyśl grę, zostań autorem Granny”. Cena gry nie zrujnuje naszego portfela – obecnie około 40 złotych.

Mouse in the House


Dzieło wydawnictwa Piatnik to prosta, wciągająca i sympatyczna gra w solidnym wykonaniu, która bawiąc, przećwiczy pamięć dziecka. Emocjonujące poszukiwanie myszki nie oczyści do zera naszego portfela (cena około 40 złotych).

Zwierzęta na kontynentach


Zwierzęta na kontynentach to gra edukacyjna z licznymi wariantami zabawy, kolorowym i estetycznym wykonaniem oraz przede wszystkim mnóstwem walorów edukacyjnych – poznanie przyrody, geografii i ekologii. To idealna propozycja do wspólnej rodzinnej rozgrywki. Cena także jest atrakcyjna (około 30 złotych).

Mało i Dużo


Mało i Dużo to gra edukacyjna przypominająca popularne memory, z kolorowymi i solidnymi kafelkami, dzięki której dziecko poćwiczy swoją spostrzegawczość oraz pozna znaczenie słowa przeciwieństwo. Tytuł możemy wykorzystać również jako tradycyjne memory i sprawdzić swoją pamięć. Wiele atrakcji za niewielką cenę (około 20 złotych).