Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej


Artykuły: Gramy inaczej

Farmageddon

 [NOWY]
Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków pozytywnie mnie zaskoczyło – rozgrywka jest przyjemna i emocjonująca, a oprawa idealnie w moim stylu – komiksowa z przymrużeniem oka. Atrakcyjna jest również cena tytułu – zakup wiąże się z wydaniem około 30 złotych, co w przełożeniu na częstotliwość używania jest niewielką kwotą. Nie sądziłam, że bycie rolnikiem jest takie wciągające i ekscytujące.

Wielka ucieczka

 [NOWY]
Jeśli lubicie przygodowe gry planszowe z korsarzami w roli głównej, to z Wielką ucieczką musicie się zapoznać. Tytuł idealnie sprawdza się w rodzinnym gronie lub podczas spotkań ze znajomymi – mnóstwo zabawy i emocji gwarantowane. Atrakcyjna jest też cena gry – koszt zakupu wiąże się z wydaniem około 60 złotych, co nie jest dużą kwotą za tak świetnie wykonany produkt. Na Tortugę!

Smash Up

 [NOWY]
Dzieło wydawnictwa Bard to bardzo udana karcianka, przy jakiej spędzimy emocjonujące i pełne agresji chwile. W końcu każdy chętnie udowodni swoją wyższość lub spróbuje odegrać się za poprzednie porażki. Mam nadzieję, iż wraz z ewentualnym dodatkiem pojawią się znaczniki punktów, których brakuje mi do ostatecznego szczęścia. Piraci ninja, do boju!

Gra pomyłek


Dzieło wydawnictwa Trefl-Kraków to świetna, przynosząca mnóstwo emocji i zabawy gra karciana, jaka idealnie sprawdza się na imprezach z przyjaciółmi bądź rodziną. Olbrzymią zaletą tytułu jest jego cena – obecnie produkcję można zakupić już za 15 złotych – więc nie powinno to zburzyć Waszego budżetu.

Munchkin: Lista skarbów


Jeśli szukacie prostej, zabawnej, emocjonującej i wyważonej pod względem rozgrywki karcianki, jaka przy okazji nie zrujnuje Waszego budżetu (sugerowana cena gry to 19,90 zł), to bez wahania sięgnijcie po dzieło wydawnictwa Bard oraz Black Monk.

Karty Dżentelmenów


Dzieło wydawnictwa Kojar to idealna produkcja dla osób lubiących dobrą zabawę i czarny humor. Mogę zapewnić, że śmiechu nie zabraknie, a produkcja wciągnie Was na długi czas. Karty Dżentelmenów to świetna propozycja na spotkania w gronie wyluzowanych znajomych i rodziny (jeśli takowej nie przeszkadzają niecenzuralne słowa i zwroty). Obecnie grę można zakupić za około 35-40 złotych, co z pewnością zachęci do nabycia każdego Dżentelmena i Milejdi.

Szukaj, szukaj


Szukaj, szukaj to świetna produkcja przynosząca mnóstwo emocji, dysponująca różnymi wersjami rozgrywki, dzięki której dzieci w różnym wieku mogą sprawdzić swoją spostrzegawczość, pomysłowość oraz refleks, a także poszerzyć swoją wiedzę o świecie. Tytuł jest idealną propozycją do zabawy w rodzinnym gronie, a jego cena (około 30 złotych) jest bardzo atrakcyjna.

Pestka, Drops, Cukierek


Pestka, Drops, Cukierek to idealna propozycja na rodzinne potyczki, dzięki której najmłodsi uczestnicy poznają zasady handlu, możliwości wymiany i konieczności opracowania skutecznej strategii. Pewne jest jedno – emocji będzie sporo, a gra wciągnie Was na dłuższy czas. Obecnie tytuł możemy zakupić za około 60 złotych, co nie jest dużym kosztem, za produkcję niosącą ze sobą mnóstwo zabawy i walory edukacyjne.

Od Helu do Wawelu


Jeśli twierdzicie bądź sądzicie, że dobrze znacie geografię Polski, a szczególnie położenie miast, to dzieło wydawnictwa Granna szybko wyprowadzi Was z błędu. Przy okazji spędzicie miło czas w rodzinnym gronie lub ze znajomymi, a ja mogę zagwarantować całe mnóstwo emocji. Produkcję możemy nabyć już za niecałe 30 złotych, co nie jest wygórowaną ceną, a zwłaszcza za tytuł, który idealnie łączy zabawę z nauką.

Która godzina?


Rozegranie pojedynczej partii dzieła wydawnictwa Granna powinno zamknąć się w granicach 30 minut, więc tytuł idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie. Fajnie także, że dobrze się bawiąc, możemy przećwiczyć bądź utrwalić odczytywanie czasu. Warto też nadmienić, iż grę Która godzina? zakupimy za około 25-30 złotych. Jedna produkcja – cztery możliwości zabawy.

Biuro Szyfrów


Z Biurem Szyfrów powinien zapoznać się każdy fan lokali typu escape room i osoby lubiące testować swoje szare komórki. Zakup produkcji wiąże się z wydaniem 89 złotych, co za mniej więcej godzinę zabawy jest sporym wydatkiem. Dlatego warto na tytuł zebrać pieniądze od szerszego grona osób, do których gra docelowo wcześniej czy później trafi. Idealny gadżet na imprezę z przyjaciółmi. Poproszę o więcej tego typu projektów!

W co się ubrać?


W co się ubrać? to emocjonująca gra, w której na próbę wystawione są nasze nerwy (presja upływającego czasu) oraz spostrzegawczość (odnalezienie określonej odzieży). Dodatkowo produkcja wykorzystywana może być jako przybornik dla małych projektantów mody kochających tworzenie nowych, ciekawszych zestawów ubioru. Tytuł można zakupić już za niecałe 25 złotych, czyli niewielką cenę za tytuł, który bawiąc, uczy i rozwija.

Planeta zwierząt


Filip Miłuński kilkukrotnie udowadniał nam, iż doskonale wie, jak robić świetne planszówki. Nie inaczej jest i teraz – Planeta zwierząt to idealna propozycja dla najmłodszych graczy bądź wspólne spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Za około 25 złotych otrzymamy tytuł, przy którym spędzimy mnóstwo emocjonujących chwil, a przy okazji poszerzymy lub zweryfikujemy swoją wiedzę. Jesteście gotowi na test?

Gra o miód


Gra o miód to wciągająca produkcja z przejrzystymi zasadami i trzema wariantami rozgrywki. Dzięki temu tytuł zostanie z nami na dłużej. Dzieło Jarosława Krawczyka mogę polecić przede wszystkim na rodzinne potyczki, jednak w gronie znajomych również się sprawdzi. Swoją spostrzegawczość możemy przećwiczyć już za niecałe 50 złotych. A „ja chyba całkiem się na ten miodek przerzucę”.

Kolej na Kolej


Kolej na Kolej to świetna i wciągająca gra, która przyniesie nam całe mnóstwo emocji oraz zabawy. Produkcja stanowi idealne połączenie losowości z koniecznością opracowania skutecznej taktyki. Tytuł jest idealny na chwilkę przerwy i oderwanie się od codziennych obowiązków (partia powinna zakończyć się w ciągu 20 minut). Proste i przejrzyste zasady sprawiają, że nikt nie będzie miał problemów z jej zrozumieniem. Dzieło wydawnictwa Trefl to propozycja idealna na rodzinne potyczki lub spotkania z przyjaciółmi. Podróż tą kolejką jest doskonała.