Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Relacje


Artykuły: Relacje

Poznań Game Arena 2016 - podsumowanie


Podsumowanie targów Poznań Game Arena 2016

PGA 2016 VIP Day - krótkie wideo-podsumowanie


Krótkie wideo-podsumowanie PGA 2016 VIP Day.

Relacja z Pixel Heaven 2015


Pixel Heaven 2015 przez niektórych już zostało ocenione jako największa i najlepsza edycja tej imprezy. Trzecia odsłona warszawskiego wydarzenia dedykowanego przede wszystkim miłośnikom retro gier oraz sprzętów do ich odtwarzania ponownie zafundowała dzisiejszym 30-40 latkom nostalgiczną podróż do czasu dzieciństwa czy też nastoletnich doświadczeń z elektroniczną rozrywką. Postanowiliśmy sprawdzić jak rozwija się inicjatywa, co przygotowali w tym roku organizatorzy, a także jak obecnie wygląda target tego przedsięwzięcia.

Wizyta w studiu Frozenbyte


Podczas tygodniowego pobytu w Finlandii postanowiliśmy odwiedzić studio Frozenbyte, któremu zawdzięczamy przede wszystkim świetną serię platformówek, czyli Trine. Sprawdźcie, czego udało nam się dowiedzieć podczas spotkania i co nowego szykuje ekipa z Helsinek.

21 faktów o Wiedźminie, które musisz znać


Na urodzinową imprezę CD-Action zostali zaproszeni twórcy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ich sesja polegała na udzieleniu odpowiedzi na pytania związanych z ich produkcją. Pytania, które padały poniekąd zdradzają nam mechanikę gry, system walki, alchemii oraz dużo, dużo więcej interesujących rzeczy. Wszelkie zapytania pochodziły bezpośrednio od redakcji, ale również od samych użytkowników. Poniżej zestawienie wszystkich zagadnień poruszanych podczas CD-Action EXPO.

GTA V - Relacja z pokazu gry.


20 maja bieżącego roku, w piękny burzowy dzień, wybrałem się do warszawskiego klubu Capitol, aby uczestniczyć w 'tajemnym' pokazie Grand Theft Auto V. Słowo 'tajemne' nie jest w tym przypadku na wyrost, po raz pierwszy spotykam się z tym, że organizatorzy wymagają, aby przed i po, nie informować nikogo, iż taki pokaz miał w ogóle miejsce, a na wejściu do klubu musiałem podpisać klauzulę poufności oraz embargo na publikacje wrażeń z eventu. Co więcej, piętro niżej, aby wejść na salę kinową, musiałem oddać w kopercie bezpiecznej swój telefon w depozyt. Nie było mi to za bardzo na rękę, bo zawsze na tego typu wydarzeniach służy mi jako notatnik, ale poradziłem sobie w tradycyjny sposób z notesem i długopisem.

Grakademia 2 - relacja


Relacja z Grakademii 2, jaka miała miejsce 27 kwietnia 2013 w Arena Laser Games w Manufakturze w Łodzi. W tekście zawarto w miarę zwięzłe opisy dotyczące prelekcji, turniejów i debaty, jak również zdjęcia dokumentujące wydarzenie. Zapraszamy do lektury!

Relacja z Grakademii.


Sobota, godz. 6:04 – drużyna ŚwiatGry.pl wyrusza pociągiem z krakowskiego dworca głównego. Cel podróży – Łódź Kaliska, a później jakimś cudem przebyć przez nieznajome miasto i dostać się do łódzkiej Manufaktury, gdzie odbędzie się pierwsza edycja imprezy o wdzięcznej nazwie Grakademia.

Relacja z pierwszego Grakademika


Pod nazwą Grakademik kryje się projekt, mający na celu stworzenie możliwości do swobodnej i żywej dyskusji na tematy związane z grami komputerowymi. 9 lutego w klubokawiarni La pies przy al. Kościuszki 49/51 w Łodzi odbyło się pierwsze spotkanie, podczas którego zaproszeni goście wraz ze zgromadzonymi w lokalu słuchaczami dyskutowali o miejscu gier w kulturze oraz zastanawiali się, jaki obecnie mają status wśród mediów powszechnie znanych i akceptowanych przez społeczeństwo.

Relacja z Summer Game Party 2,5 w Łodzi


Zapraszamy do przeczytania relacji z Summer Game Party 2,5, które mimo swej gorącej nazwy odbyło się w samym środku zimy! Dowiedzcie się co dla swoich gości przygotowali studenci z Koła Naukowego Badaczy Gier działającego przy Uniwersytecie Łódzkim.

Akira Yamaoka - relacja ze spotkania z kompozytorem serii Silent Hill


Relacja ze spotkania z kompozytorem serii Silent Hill. Akira Yamaoka przyjechał do Polski i można było się z nim spotkać podczas koncertu i wywiadu na XXII Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi. Dlaczego uważa on, że rynek gier w Japonii jest martwy? Jak stworzył genialny soundtrack? Jaką rolę podczas spotkania odegrał piramidogłowy? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w relacji!

Relacja z Game Art Panel (23.09.2011)


Relacja z Game Art Panel z 23 września 2011 roku zorganizowanego przez Koło Naukowe Badaczy Gier w Łodzi, którego współorganizatorem był nasz redakcyjny kolega, Louis.

Relacja z "CD PROJEKT Conference Spring 2010"


Wszyscy organizatorzy CD PROJEKT Conference Spring 2010 mieli ambicje stworzyć najlepszą i najgłośniejszą konferencję branżową w Polsce. Czy ta sztuka im się udała? Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, 25 marca wybrałem się do klubu Loft, w którym organizowana była cała impreza.

E3 09: Relacja z konferencji Sony.


Targi E3 to za każdym jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rozrywki elektronicznej. Najwięksi developerzy i wydawcy świata zjeżdżają się w jedno miejsce, aby przekonać graczy i wielu innych obecnych do zakupienia ich produktów. Tym razem, przenieśmy się do Los Angeles, miasta goszczącego w 2009 roku targi E3. Najważniejszym wydarzeniem drugiego dnia była oczywiście konferencja prasowa Sony. Spójrzmy więc, co ciekawego przygotował dla nas japoński koncern na lata 2009-2010. Zapraszam do lektury!

E3 09: Relacja z konferencji Microsoftu


Targi E3 to za każdym jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rozrywki elektronicznej. Najwięksi developerzy i wydawcy świata zjeżdżają się w jedno miejsce, aby przekonać graczy i wielu innych obecnych do zakupienia ich produktu. Tym razem, przenieśmy się do Los Angeles, miasta goszczącego w 2009 roku targi E3. Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia była oczywiście konferencja prasowa Microsoftu. Spójrzmy więc, co ciekawego przygotował dla nas Gigant z Redmond na lata 2009-2010. Zapraszam do lektury!