Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Forum» sport» Piłka nożna

sport

Temat: Piłka nożna

|
  • Tutaj się z Tobą zgodzę, bo kibice od 2-3 sezonów wypominają Wengerowi, że ten, mimo kilkudziesięciu milionów funtów, jakimi dysponuje Arsenal, nie decyduje się na sprowadzenie typowej gwiazdy. Po odejściu Piresa, Henry'ego, Ljundberga czy Vieiry, Arsenal całkowicie stracił lidera. Fabregas jest doświadczony, ale stanowczo za młody na przywódcę. I dlatego młodość w Arsenalu jest z jednej strony zbawieniem, a z drugiej przekleństwem. Przyznasz jednak, że talentów jest wśród Kanonierów cała masa. Tyle tylko, że te młode talenty, jeśli nie będą wygrywać ważnych pucharów (które można zdobyć sprowadzając kilku sprawdzonych, doświadczonych, ale i droższych zawodników), to będą chciały po prostu odejść. A to byłaby moim zdaniem okrutna zemsta za, bądź co bądź, bardzo futbolową taktykę transferową.

I jeżeli już jesteśmy przy krytyce kanonierów, to trzeba zauważyć, że strasznie mało strzelamy, a za dużo bawimy się w okolicach pola karnego. Chelsea ma 8 strzałów celnych na mecz, trafia do bramki 6 razy. My mamy 25 strzałów a wygrywamy 3-0. Tak było i niestety jest. Gramy piękną piłkę, ale za dużo też się bawimy. Brakuje im chciwości, głodu bramek?

Następny mecz Arsenal zagra z Blackburn. Mimo że nie jest to drużyna najwyższych lotów, uważam, że ten pojedynek będzie sprawdzianem dla Kanonierów. W poprzednich sezonach kilka razy ulegali teoretycznie słabszym drużynom.

A propos pozostałych faworytów. ManCity, gdy się już zgra, może być zabójczy. Ale przypomnijmy sobie Chelsea - po kilku głośnych transferach odnieśli sukces, ale potem przez 3 sezony byli detronizowani przez Man Utd. ManCity w tym sezonie może nie odnieść sukcesu, ale za rok będą groźni. Man Utd jest w tym sezonie takie sobie, ale ja zawsze mam na uwadze ich ogromny fart. Pfft Chelsea? Zdecydowany faworyt. Tyle tylko, że u nich jedna porażka może doprowadzić do istnej lawiny niepowodzeń, co miało miejsce rok temu. A Arsenal? Jeśli będą mieli szczęście - może się udać.
    GarosS
    GarosS
    Użytkownik

Ilość postów: 539

Postów dziennie: 0.17

Data rejestracji: 21.09.2009

Avatar użytkownika GarosS Weteran
  • Man Utd takie sobie? Nie oceniał bym drużyny po kilku meczach. To dopiero początek sezonu, a początków sezonu United od dawna nie miało dobrych, więc jeszcze wszystko przed nami. Mi się właśnie wydaje, że w tym sezonie United będzie silne i po walce z Chelsea wygra ligę, a może nawet uda się zagrać w finale LM Pfft
    Dirian
    Dirian
    Użytkownik

Ilość postów: 372

Postów dziennie: 0.11

Data rejestracji: 29.08.2009

Avatar użytkownika Dirian Doświadczony użytkownik
  • Grupa A
    Inter Mediolan
    Werder Brema
    Tottenham Hotspur
    Twente Enschede

Grupa B
    Olympique Lyon
    Benfica Lizbona
    Schalke Gelsenkirchen
    Hapoel Tel Awiw

Grupa C
    Manchester United
    Valencia CF
    Glasgow Rangers
    Bursaspor

Grupa D
    FC Barcelona
    Panathinaikos Ateny
    FC Kopenhaga
    Rubin Kazań

Grupa E
    Bayern Monachium
    AS Roma
    FC Basel
    CFR Cluj

Grupa F
    Chelsea Londyn
    Olympique Marsylia
    Spartak Moskwa
    MSK Żylina

Grupa G
    AC Milan
    Real Madryt
    Ajax Amsterdam
    AJ Auxerre

Grupa H
    Arsenal Londyn
    Szachtar Donieck
    Sporting Braga
    Partizan Belgrad

Będzie się działo!
    Nakata
    Nakata
    Administrator

Ilość postów: 1,193

Postów dziennie: 0.34

Data rejestracji: 19.10.2008

Avatar użytkownika Nakata Redaktor
  • Po cichu liczyłem na to, że United trafi na Real, a tu taka cieńka grupa Sad Jeżeli chodzi o grupę śmierci o wiadomo - G. Ciekawe czy Jeleń coś ustrzeli Pfft
    Dirian
    Dirian
    Użytkownik

• Arsenal z jakimi ciemniakami... Sad Grupa G jest rzeczywiście zabójczo mocna. Czekam na inaugurację tegorocznej Ligi Mistrzów. Grin
    GarosS
    GarosS
    Użytkownik

• Grupa G mocna? Na papierze na pewno tak, ale w praktyce wszystkie te drużyny są niewiadomą. Real jest niby mocny, ale nikt nie wie, jak tym razem zagrają w LM, obecny AC Milan to cień zespołu sprzed 3 lat, Ajax nie wygląda mi na wielką potęgę, a Auxerre... też może być różnie. Ta grupa zawiera fajne kluby, z piękną historią, ale niekoniecznie musi być najsilniejsza, wręcz przeciwnie - może być zajebiście nudna.

Moim zdaniem najciekawiej prezentują się grupy A (Inter, Werder, Tottenham i Twente, wszyscy w formie obecnie), C (MU, Valencia i Rangersi, wszyscy mocni na własnych stadionach) i F (Chelsea, Maryslia i Spartak - zespół z całkiem innego klimatu).
    Feargus
    Feargus
    Użytkownik

Ilość postów: 389

Data rejestracji: 09.07.2008

Avatar użytkownika Feargus Doświadczony użytkownik
  • Hmmm no tak, rzeczywiście. Grupa A również jest silna. Co do grupy C to raczej bym nie liczył na nic ciekawego - Valencia bez Villi i Silvy to jednak słabsza drużyna, Rangersi raczej nie błyszczą, a ten Bursaspor to raczej jakieś noobki. Myślę, że MU wyraźnie zdominuje tą grupę. Co do Werderu i Tottenhamu to nie powiedział bym, że są w nieziemskiej formie. Widziałem ich ostatnie spotkania i głupio stracone bramki.
    Dirian
    Dirian
    Użytkownik

• Głupio stracone bramki, ale mają ogromny potencjał. Może być ciekawie.
    Feargus
    Feargus
    Użytkownik

Ilość postów: 389

Data rejestracji: 09.07.2008

Avatar użytkownika Feargus Doświadczony użytkownik
  • Feargus napisał/a:
    Real jest niby mocny, ale nikt nie wie, jak tym razem zagrają w LM, obecny AC Milan to cień zespołu sprzed 3 lat, Ajax nie wygląda mi na wielką potęgę, a Auxerre... też może być różnie. Ta grupa zawiera fajne kluby, z piękną historią, ale niekoniecznie musi być najsilniejsza, wręcz przeciwnie - może być zajebiście nudna.

Tu się pozwolę częściowo nie zgodzić z Tobą. Bo dla mnie Real Madryt z Mourinho to wielka niewiadoma. Już rok temu mieli pokonać Lyon i wiemy jak się skończyło. Milan poczynił zaś najlepsze trasfery od kilku lat i nie będzie już liczył na cudy słabego Ronaldinho. Z kolei nie zgadzam się co do Ajaxu bo po kilku sezonach tułaczki po niższych miejscach odzyskali pozycję silnego klubu w lidze. Jestem przekonany, że poukładali swój skład na tyle by powalczyć tu o awans albo choć o trzecie miejsce. Co do Auxerre to sądzę, że może im nie starczyć odwagi w walce z takimi klubami, lecz mogę się mylić.

EDIT:

A dla mnie jedna z najciekawszych grup będzie grupa... A bo Tottenham świetnie się wzmocnił, Werder jest nieobliczalny, Inter też ma swoją renomę a Twente może nas zaskoczyć. Poza tym uważam, że tylko Inter tu odstaje od reszty a pozostali będą walczyć w wyrównanej batalii o awans.
    Edytowane przez dnia 04-09-2010 13:15
    Giggs
    Giggs
    Administrator

Ilość postów: 186

Postów dziennie: 0.05

Data rejestracji: 17.10.2008

Avatar użytkownika Giggs Redaktor
  • Sezony piłkarskie powolutku się zaczynają, więc czas rozruszać ten temat.

Arsenal katastrofalnie skończył poprzedni sezon (4. miejsce) i musi grać w eliminacjach Ligi Mistrzów. Trafił na Udinese, które osłabione brakiem Alexisa Sancheza, nie powinno sprawić Kanonierom problemu. Z drugiej strony w meczu nie zagra Robin van Persie, Samir Nasri i być może Cesc Fabregas.

W ogóle ta transferowa saga Arsenalu jest strasznie irytująca. Fabregas chce odejść i sam prawdopodobnie dopłaci do transferu. Nasriemu też się przestało w Londynie podobać i prawdopodobnie skusi się na pieniądze szejków. 185 tysięcy funtów tygodniowo to całkiem ładna pensja. Gael Clichy coś o tym wie...

Całe szczęście Gervinho spisuje się świetniei mam nadzieję, że wniesie nową jakość do gry Arsenalu.

Jestem całym sercem za Arsenalem, ale wydaje mi się, że jeśli nie ManUtd, to Chelsea zdobędzie mistrza. A jakie są Wasze typy?
    GarosS
    GarosS
    Użytkownik

• Wg mnie ManU. W sparingach świetnie spisali się nie tylko nowi (Young, De Gea), ale i rezerwowowi (Welbeck, Cleverley). To oznacza większą rywalizację w składzie, nie wiadomo jaka będzie teraz pierwsza "11". Poza tym United są nadal lepsi niż z każdym dniem mocniejsi City, więc to zawsze coś. Wink
    PiwoS
    PiwoS
    Użytkownik

Ilość postów: 46

Postów dziennie: 0.02

Data rejestracji: 01.02.2011

Avatar użytkownika PiwoS Początkujący użytkownik
  • City się zbroi i może być w tym sezonie naprawdę groźni. Ja jednak zawsze będę przeciwko nim. Nie ważne z kim będę grać. Mam nadzieję, że ten sezon i kilka następnych skończą bez żadnych trofeów na koncie. Choć to mało pradopodobne...

A w Polsce liczę na Legię Warszawa. Ostatni mecz z Cracovią zagrali bardzo przyzwoicie, ale ja czekam na mocniejszego rywala. Szkoda tylko, że w Lidze Europy tak pechowo trafili. Spartak Moskwa to trudny rywal i może być im ciężko.
    Edytowane przez dnia 10-08-2011 18:20
    GarosS
    GarosS
    Użytkownik

• Kończą się mecze 1/8 EURO. Jak na mnie Włosi idą po majstra. Smile
    Koczi
    Koczi
    Administrator

Ilość postów: 546

Postów dziennie: 0.16

Data rejestracji: 01.02.2009

Avatar użytkownika Koczi Redaktor
  • Jakiś czas temu w MM widziałem promocję, gdzie jak sie kupiło sprzętu czy czegokolwiek za x-set złotych, to miało się to wszystko za darmo, jeśli Polacy wejdą do półfinału. Mam wrażenie, że niektórzy będą kibicować bardziej niż kiedykolwiek w swoim życiu Smile

Zresztą ja też im kibicuję. Chcę znowu widzieć memy pokroju Ronaldo Crying Simulator Smile
    Karfein
    Karfein
    Główny administrator

Ilość postów: 1,041

Postów dziennie: 0.32

Data rejestracji: 23.09.2009

Avatar użytkownika Karfein Szefostwo
  • Niestety koniec.
    DrakeBurn
    DrakeBurn
    Administrator

Ilość postów: 83