Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Encyklopedia gier» Xbox 360» Call of Juarez: Więzy Krwi

Sortowanie

 • PC
 • PS2
 • PS3
 • PSP
 • Wii
 • X360
 • NDS
 • X1
 • PSV
 • PS4
 • Android
 • WiiU
 • 3DS
Gatunek:
Nazwa:

Najnowsze gry

Gra Call of Juarez: Więzy Krwi (Xbox 360)

Okładka gry Call of Juarez: Więzy Krwi
 • Producent: Techland
 • Wydawca: Ubisoft
 • Dystrybutor PL: Techland
 • Gatunek: akcji, FPP, FPS, strzelanki
 • Platformy:
 • Premiera: 30 czerwiec 2009 r.
 • Premiera PL: 3 lipiec 2009 r.
 • Tryb gry: single / multiplayer
 • Język: angielski z polskimi napisami
 • Nośnik: DVD8
 • Cena: 199.00 zł
 • Nasza ocena

  8.5

 • Twoja ocena

  8 / 10

  Średnia: 8 / Głosów: 4

 • Cechy gry PEGI 16

  PEGI 16
  Gra dla nastolatków

  Przemoc

  Przemoc
  Gra zawiera elementy przemocy.

 • Wymagania: konsola Microsoft Xbox 360
Tworzony przez Techland, Call of Juarez: Więzy Krwi jest prequelem do uznanego na całym świecie action shootera osadzonego w realiach dzikiego zachodu.

Jako bracia McCall, gracze wezmą udział w wyprawie po legendarne złoto Juarez, od zdewastowanej wojną secesyjną Georgii, aż po Azteckie ruiny w Meksyku. Ich droga bezprawia poprowadzi ich na najdzikszy zachód jaki kiedykolwiek pokazano. Będąc doskonałymi rewolwerowcami, zabiją wszystkich stających na ich drodze.

Jednak gdy do gry wejdzie żądza, ich więź krwi stanie się cienka, jak nigdy dotąd…

Cechy:

- Rozgrywka opierająca się na współpracy obu braci - gracze mogą wybrać w którego z braci McCall chcą się wcielić przed daną misją. Każdy z braci charakteryzuje się odmiennym stylem gry (walka na dystans vs. walka w zwarciu), innymi umiejętnościami (posługiwanie się lassem, dynamitem) oraz różnymi dostępnymi rodzajami broni (rewolwery, strzelby, …). Stała współpraca braci i umiejętne wykorzystanie ich możliwości pozwala wziąć udział w najdzikszych strzelaninach jakie do tej pory widzieliśmy.

- Pojedynki rewolwerowców - Call of Juarez: Więzy Krwi oferuje ekscytujące walki, których esencją jest mistrzowskie posługiwaniu się bronią i jej usprawnianie. Bez względu czy walki toczą się na krótkich, czy długich dystansach, bracia mają do dyspozycji różne rodzaje broni od wielkokalibrowych ciężkich karabinów, przez strzelby snajperskie, aż po rewolwery wykorzystywane m.in. w kultowych pojedynkach jeden na jednego. Każdy celny strzał podnosi ich wskaźnik koncentracji, który umożliwia uaktywnienie śmiercionośnych specjalnych trybów strzeleckich - jeszcze bardziej skutecznych, gdy bracia ze sobą współpracują.

- Dziki Zachód - Call of Juarez: Więzy Krwi ukazuje zachód zanim został w pełni ujarzmiony, pełen charakterystycznych lokacji ( saloon, więzienie szeryfa, miasto duchów) i bandytów. Bracia McCall spotkają na swojej drodze piękną senioritę, wodza - renegata z plemienia Apaczów, meksykańskiego króla bandytów oraz opętanego rządzą zemsty pułkownika, wszyscy motywowani chciwością i odrazą do moralności. Gracze będą uczestnikami scen, w których wykorzystają konie, kanoe i wagony, aby doświadczać w pełni otwartego świata dzikiego zachodu (sucha pustynia Arizony, wioska Indian w lesie, okopy podczas wojny secesyjnej, ogromne plantacje bawełny).

- Innowacyjny multiplayer, osadzony w realiach dzikiego zachodu - rewolwerowcy, bandyci, szeryfowie, wszyscy walczący pomiędzy sobą online, aby zdobyć nagrody. Wiele postaci możliwych do odblokowania podczas gier drużynowych, opierających się na konkretnych celach lub w czasie prostych deathmatchów. Call of Juarez: Więzy Krwi wprowadza system nagród, poprzez który nagroda za danego gracza wzrasta, razem z coraz większą ilością zabitych przeciwników. Gracze próbując zdobyć jak największą stawkę, muszą pozbyć się najgroźniejszych spośród nich. Z kolei misje skonstruowane wokół konkretnego celu, pozwalają graczom przeżyć napady na pociągi, rabunki na banki i wiele innych charakterystycznych scen z dzikiego zachodu.

Garść informacji od Pawła Kopińskiego, Lead PR Product Managera w Techlandzie

Zarys ogólny

CoJ:WK jest prequelem Call of Juarez, stworzonego przez Techland w 2007 roku shootera, w realiach dzikiego zachodu. Gra na świecie zostanie wydana przez Ubisoft, tworzy ją natomiast Techland. CoJ:WK dostępny będzie latem tego roku na trzy platformy: Playstation3, Xbox 360 oraz PC. W Polsce wersja PC wydawana będzie przez Techland, a pozostałymi platformami zajmie się Ubisoft Polska.

Gra przedstawia najbardziej dziki zachód jaki kiedykolwiek udało się pokazać. Wcielimy się w niej w Raya i Thomasa McCall, dwóch zabójczo skutecznych rewolwerowców, którzy wyruszają w poszukiwaniu legendarnego złota Juarez.

Fabuła

Fabuła jest zbudowana wokół wyprawy dwóch braci na dziki zachód. Wszystko zaczyna się w ich rodzimej Georgii, w trakcie wojny secesyjnej, kiedy Ray i Thomas walczą po stronie Konfederatów. Jednak silna więź jaka łączy braci oraz własne zdanie na temat posłuszeństwa wobec przełożonych, skłaniają ich do dezercji i ucieczki na nieskolonizowany jeszcze wtedy zachód. Obaj będą walczyć ramię w ramię w trakcie poszukiwań zaginionego skarbu, aż do momentu kiedy piękna seniorita stanie między nimi i nastawi brata przeciwko bratu. Na swojej drodze przyjdzie im się zmierzyć m.in. z wodzem-renegatem z plemienia Apaczów, meksykańskim królem bandytów oraz opętanym rządzą zemsty pułkownikiem armii Konfederatów. Call of Juarez: Więzy Krwi to epicki western opowiadający o chciwości i honorze, zazdrości i zdradzie, przemocy i ostatecznie - odkupieniu.

Główni bohaterowie

Ray jest pierworodnym w rodzinie McCall i dlatego ojciec stawiał go pozostałym dzieciom za wzór. W trakcie wojny secesyjnej został zdegradowany z rangi oficera do sierżanta za nieposłuszeństwo. Jest postacią apodyktyczną i typem choleryka. Pomimo silnie zakorzenionych wartości rodzinnych i potrzeby chronienia rodziny, żywi on osobistą urazę do Thomasa, przyczyną której jest kobieta. Jest zabójczo skuteczny w walce na krótkich dystansach. Uwielbia rewolwery i posługuje się nimi w prawdziwie profesjonalny sposób, znacznie zręczniej i szybciej niż Thomas. Jego ulubionym zestawem broni są dwa rewolwery (po jednym w każdej z dłoni), ale korzysta również z lasek dynamitu oraz z innych ciężkich typów broni. Jest fizycznie silniejszy od swojego brata.

Thomas jest drugim synem właściciela plantacji z Georgii, zawsze w cieniu starszego brata. Pomimo wpajanej mu wartości więzów rodzinnych stał się samotnikiem. W trakcie wojny secesyjnej walczył w szeregach armii Konfederatów, awansując do rangi porucznika. Jest osobą skrytą, ceniącą sobie samokontrolę oraz niezależność. Podoba się kobietom i wykorzystuje to, aby rywalizować na tym polu z Rayem. Thomas jest zwinny, a jego ulubioną bronią jest strzelba. Dobrze czuje się w walce na dystans. Doskonale posługuje się także łukiem oraz nożami. Jego zwinność pozwala mu wspinać się używając lassa oraz wciągać Raya na wyżej położone miejsca, kiedy zaistnieje taka potrzeba.

Porównanie z pierwszą częścią gry

Call of Juarez: Więzy Krwi odziedziczył wszystkie najlepsze elementy pierwszej części Call of Juarez. Gra oparta jest na najnowszej wersji silnika firmy Techland, Chrome Engine 4. Technologia ta pozwala na wyświetlanie wspaniałych, otwartych, naturalnych krajobrazów. Środowisko pełne jest życia, a wrażenie to potęgowane jest przez ciągły ruch na ekranie - wciąż coś się dzieje. Dzięki temu gracz może doświadczyć w pełnym zakresie realiów dzikiego zachodu. Bracia odwiedzą nowe miejsca, m.in. plantację w Georgii, suche pustynie Arizony oraz leśną wioskę Indian. Gracze na pewno zwrócą uwagę na lokacje charakterystyczne dla dzikiego zachodu, jak na przykład: saloon, miasto duchów, westernowy areszt i wiele innych...

Pomimo, że fabuła jest w Call of Juarez: Więzy Krwi bardzo ważna, na poziomie rozgrywki gra wciąż pozostaje elastyczna. Gracze mogą wybrać w którego z braci chcą się wcielić przed rozpoczęciem większości misji. Dzięki temu można obrać różne ścieżki i sposoby gry, a także doświadczyć tych samych wydarzeń z zupełnie różnych perspektyw. Bracia posiadają różne tryby strzelania, które pozwalają na walkę w zupełnie inny sposób. Będą mogli współpracować w określonych momentach, aby pokonać przeszkody, ale także wspólnie zmagać się z przeważającymi siłami wroga, aby wychodzić cało z opresji. Mroczniejsza fabuła oraz postacie motywowane rządzą oraz chciwością to jedna z wielu cech Call of Juarez: Więzy Krwi. Wcielając się w dwóch rewolwerowców możemy przekonać się dlaczego ówczesny zachód nosił przydomek „dziki”.

Tryby rozgrywki

Poza fabularną kampanią dla jednego gracza gra będzie zawierała obszerny tryb multiplayer. W planach nie ma trybu kooperacji, ale pracujemy obecnie nad różnego rodzaju trybami oraz systemami rozgrywki dla wielu graczy, opartymi na tematyce dzikiego zachodu. Od klasycznych rozgrywek typu deathmatch, po drużynowe rozgrywki oparte na konkretnych zadaniach. Przewidujemy również ekscytujący system nagród oraz różnorodne klasy postaci. Jednak w chwili obecnej nie chcemy zdradzać więcej szczegółów…
 • cojwk_005_t1.jpg
 • cojwk_004_t1.jpg
 • cojwk_003_t1.jpg
 • cojwk_002_t1.jpg
zobacz więcej

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?