Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Informacje ze świata gier

Informacje ze świata gier

Battle March w planie wydawniczym Cenega Poland

Napisał Siwy dnia marzec 15 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy

Cenega Poland, partner firmy Koch w Polsce, z przyjemnością informuje o wprowadzeniu do planu wydawniczego oficjalnego dodatku do gry Warhammer: Mark of Chaos na platformie PC.

Battle March jest samodzielnym rozszerzeniem do gry Warhammer: Mark of Chaos, strategii czasu rzeczywistego. Historia w całości rozgrywa się w stworzonym przez firmę Games Workshop świecie Warhammer. W grze sygnowanej logiem Namco naprzeciw siebie stają armie sześciu ras, gotowe stoczyć bój o panowanie nad światem.

Battle March wprowadza do świata nowe jednostki dla każdej z armii oraz oddaje pod nasza kontrolę dwie zupełnie nowe rasy, Mrocznych Elfów i Orków. W skład wybranej przez nas armii wchodzą w pełni modyfikowalne jednostki. To od nas też zależy, które z nich wybierzemy do składu naszych wojsk. Do dyspozycji mamy także bohaterów obdarzonych dodatkowymi umiejętnościami i zdecydowanie silniejszych niż pozostałe jednostki.

* Dwie nowe rasy, szczegółowy system modyfikacji pojedynczych jednostek
* Całkiem nowy scenariusz opisujący rozwój rasy Orków i Goblinów
* Rozbudowany scenariusz dla pojedynczego gracza
* Tryb gry online, wzbogacony o statystyki graczy
* Świetna grafika, widowiskowe bitwy
* Pełna polska wersja językowa
...czytaj więcej

Demo Condemned 2 na Xbox 360

Napisał Siwy dnia marzec 15 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
CD Projekt informuje, że jest już dostępne demo długo oczekiwanej gry Condemned 2 na konsolę video Xbox 360. Gracze mogą je ściągnąć poprzez Xbox LIVE. Jest to fragment pierwszego poziomu, który daje graczom szansę na zapoznanie się z Ethanem Thomasem i pokazuje jego pierwsze poczynania.

Ethan Thomas, główny bohater gry, jest byłym agentem SCU (Serial Crimes Unit). Przekonany o swojej bezużyteczności, topi smutki w alkoholu. Do czasu, gdy ponownie musi wkroczyć w świat przemocy, miotając się pomiędzy rzeczywistością, a tworami jego chorej wyobraźni. Nigdy nie wiadomo, czy to, co nas atakuje, to nie wyimaginowany przeciwnik.

Condemned 2 należy do gatunku survival horror, a akcję obserwujemy z perspektywy bohatera. Gracz kierując poczynaniami Ethana zwiedzi m.in. biura SCU, zrujnowany hotel, fabrykę zabawek i muzeum. Gra jest nieliniowa, każdy etap można skończyć na kilka innych sposobów. Dodatkowo pojawią się kryminalistyczne zagadki, których celem będzie zbieranie wskazówek i dowodów za pomocą detektywistycznych przyrządów. Autorzy Condemned 2 wzięli sobie do serca uwagi graczy odnośnie części pierwszej, dzięki czemu znacznej poprawie uległo sterowanie postacią oraz ulepszony został system walki.

Twórcami Condemned 2 jest studio Monolith Productions. Firma ta ma na koncie już takie sukcesy, jak Aliens vs. Predator 2, F.E.A.R., No One Lives Forever.

Condemned 2 na Xbox 360 i PS3 ukaże się 3 kwietnia w cenie 249,90 zł.
Zobacz Galerię zdjęć z gry
Condemned 2: Bloodshot
...czytaj więcej

Polska premiera Warhammer 40,000: Dawn Of War - Soulstorm

Napisał Siwy dnia marzec 14 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
CD Projekt z przyjemnością informuje, że od dziś na sklepowych półkach można znaleźć nowy, samodzielny dodatek do gry Warhammer 40,000: Dawn Of War - Soulstorm.

W kolejnym, trzecim już rozszerzeniu doskonałego Dawn Of War, mamy do czynienia z dwiema nowymi rasami: Mrocznymi Eldarami i Siostrami Bitwy. Poza tym, prawie wszystkie rasy - z wyjątkiem Necronów - otrzymały możliwość walki w powietrzu, za pomocą myśliwców, bombowców i innych maszyn latających. Największa innowacja dotyczy natomiast terenu, na jakim przyjdzie nam grać. Do dyspozycji mamy tym razem aż cztery światy z trzema księżycami, czekające na podbicie przez nas lub naszych przeciwników. Dodatek jest niezależny od podstawki, ale współpracując z nią i pozostałymi dwoma rozszerzeniami, pozwala stworzyć jedną z największych istniejących gier RTS.

Dawn of War jest pierwszą grą strategiczną, osadzoną w uniwersum Warhammer 40,000. Rzecz toczy się w 41 millennium, w czasach, w których nieustannie trwa wojna. Gra stanowi wspaniałe widowisko i zachwyca swoim rozmachem, oferując jednocześnie niespotykane możliwości taktyczne.

W pełni samodzielny dodatek Warhammer 40,000: Dawn Of War - Soulstorm jest dostępny od dziś, w polskiej kinowej wersji językowej w atrakcyjnej cenie 79,90 zł.


Zobacz Galerię zdjęć z gry
Warhammer 40,000: Dawn of War: Soulstorm
...czytaj więcej

Premiera Lost: Zagubieni za dwa tygodnie

Napisał Siwy dnia marzec 14 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
CD Projekt informuje, że już za dwa tygodnie, 27 marca, w sklepach pojawi się gra LOST: Zagubieni.

LOST to przygodowa gra akcji oparta na jedynym z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Powstała przy ścisłej współpracy ze scenarzystami i innymi twórcami serialu. Bohaterem jest fotoreporter Elliott Maslow, jeden z rozbitków feralnego lotu 815, a zarazem nowa postać wprowadzona z myślą o grze. Maslow cierpi na amnezję, musi zatem odkryć swoją przeszłość, a także rozwikłać tajemnice wyspy.

Twórcy gry przygotowali mnóstwo atrakcji dla fanów LOST - gracz podczas rozwiązywania zagadek napotyka na bohaterów serialu oraz na znajome miejsca. Wielu postaciom głosu użyczyli aktorzy odtwarzający główne role, co w połączeniu z grafiką dokładnie odwzorowującą ich wygląd, sprawia, że gracz czuje się jakby brał udział w kolejnym odcinku serialu! Pojawiają się nawet typowe dla LOST flashbacki, które mogą pomóc Elliottowi odzyskać pamięć i tożsamość.

Gra LOST: Zagubieni w wersjach na PS3 i Xbox 360 ukazała się 6 marca. Wersja na PC ukaże się 27 marca w polskiej, kinowej wersji językowej w atrakcyjnej cenie 99,90 zł.


Zobacz Galerię zdjęć z gry
LOST: Zagubieni
...czytaj więcej

Gniew Kane’a także dla PLAYSTATION 3?

Napisał Siwy dnia marzec 13 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
Wszystkich posiadaczy konsoli PLAYSTATION 3 z pewnością ucieszy nowina, jakoby Command & Conquer 3: Tiberium Wars pojawiło się także na ich platformie sprzętowej. Nie są to może jeszcze oficjalnie potwierdzone informacje, jednakże taką ewentualność bierze pod uwagę sam Jim Vesella - producent C&C:Tiberium Wars.

Z tego względu, że już niebawem do trzeciego Command & Conquer dostępny będzie dodatek opatrzony podtytułem Kane’s Wrath - spodziewać by się można, iż zarówno „podstawka” wraz z rozszerzeniem upchane zostaną na jednej płytce BD, przeznaczonej do czytników PS3.

Czekamy na oficjalne informacje, bowiem jak to powiedział Vesella:”Bądźcie wyczuleni na nadchodzące wieści...”.
...czytaj więcej

Nowe rynki Nicolas Games

Napisał Siwy dnia marzec 13 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy

Firma Nicolas Games, zajmująca się produkcją oraz sprzedażą (detaliczną i hurtową) gier komputerowych, poszerza swą działalność w kolejnych państwach.


Wśród celów strategicznych, które spółka już zaczęła realizować, jest pozyskanie nowych licencji do gier (istotne dla rynku gier premiery) i poszerzenie asortymentu - gry na Macintosha. W planach firmy jest również produkcja gier oraz zwiększenie aktywności na rynkach europejskich.

Od lutego Nicolas Games rozszerzył swoją działalność wydawniczą na terytorium Czech, Słowacji oraz Węgier. W ofercie znalazły się następujące tytuły: Heroes of Malgrimia, Beltion: Beyond Ritual, Trzy Małe Myszki, Trzy Małe Myszki 2, Krakatuk, Czerwony Kapelusz.

Wcześniej firma została polskim dystrybutorem gier na platformę Macintosh. W wyniku tych działań na rynku pojawiły się gry, które do tej pory były dostępne jedynie dla użytkowników komputerów PC i konsol do gier. Warto tu wymienić takie hity, jak: Call of Duty 2, Doom 3, Quake 4, The Sims 2 czy Neverwinter Nights 2!
...czytaj więcej

Patch 1.2 do gry Crysis

Napisał Siwy dnia marzec 12 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
Jest już dostępny drugi patch do bestsellerowej gry Crysis! Zdobyła ona ostatnio nagrodę Academy of Interactive Arts and Sciences za Wybitne Osiągnięcie w Inżynierii Wizualnej oraz wyróżnienie Game Developer’s Choice Awards za Najlepszą Technologię. Patch 1.2 ulepsza to, co już wcześniej było jedną z najlepiej ocenianych gier roku 2007.

Firma Crytek angażuje się we wspieranie graczy, a dyrektor zarządzający Cevat Yerli kieruje zespołem tak, aby spełniać ich najważniejsze postulaty. Ulepszenia w patchu 1.2 obejmują usprawnienia trybu multiplayer, obsługę modyfikacji oraz zbalansowanie broni, Sztucznej Inteligencji i pojazdów.

W tym celu dodano:

* automatyczne wyrównywanie stanu osobowego w drużynach. Gracze po śmierci będą przenoszeni na stronę przeciwną, jeśli równowaga zostanie zaburzona,
* multipróbkowanie dla cieni,
* efekty dla pojazdów roztrzaskujących się po zamrożeniu,
* swobodne obracanie dla widoku obserwatora,
* obsługę zbliżenia dla widoku obserwatora,
* opcje wczytywania modyfikacji z poziomu menu głównego.
* Wyświetlacz dla klawiatury Logitech G15 jest teraz w pełni obsługiwany, zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w grze wieloosobowej.
* Zaimplementowano dodatkowe odgłosy dla pocisków, zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w grze wieloosobowej. Strzały w głowę podczas zmagań sieciowych będą wyróżniane osobnym dźwiękiem.
* Poprawiono efekt interfejsu gdy postać gracza jest ciężko ranna oraz wskaźniki kierunkowe dla odniesionych obrażeń.
* Zaimplementowano dodatkowe odgłosy informujące gracza o trafieniu wroga. Można je wyłączyć za pomocą komendy "g_useHitSoundFeedback 0".
* W trybie dla pojedynczego gracza można teraz ogłuszać przeciwników, potrącając ich podczas biegu w trybie szybkości.
* Dla lepszej czytelności dodano wartości liczbowe do pasków energii w trybie walki o władzę.

Crysis miał swoją premierę w listopadzie i był jedną z najlepiej ocenianych gier w roku 2007. Ostatnio zdobył wyróżnienia AIAS i GDCA, a także nagrodę dla Gry Roku i Gry Akcji Roku od magazynu „PC Gamer” oraz nagrodę dla Najlepszej Gry na PC w Roku 2007 i Najlepszej Pierwszoosobowej Strzelaniny w Roku 2007 od serwisu „GameSpot”. Crysis uzyskał również specjalne wyróżnienia za Osiągnięcie Technologiczne od GameSpot, IGN, ShackNews i SpikeTV, a ponadto został uznany za jedną z dziesięciu najlepszych gier roku 2007 według „Wired” i „The New York Times”.

Pełna lista poprawek oraz więcej newsów o grze Crysis znajduje się pod adresem www.nanosuit.com.


Zobacz Galerię zdjęć z gry
Crysis
...czytaj więcej

Frontlines: Fuel of War - polski przegląd pojazdów!

Napisał Siwy dnia marzec 12 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
Już 27 marca ukaże się gra Frontlines: Fuel of War. Ci, którzy z
niecierpliwością jej oczekują, dziś mogą poczuć przedsmak rozgrywki, zapoznając się z udostępnioną przez CD Projekt listą pojazdów z tej gry.

Koalicja Zachodnia i Sojusz Czerwonej Gwiazdy mają w arsenale dwa rodzaje pojazdów: powietrzne i lądowe. Stronę powietrzną reprezentują głównie helikoptery; w przypadku Koalicji są to helikopter szturmowy AH67 Mohawk i helikopter transportowy UH66 Seneca, natomiast Sojusz walczy w powietrzu za pomocą helikoptera bojowego K-55 Hyper i helikoptera transportowego MI-11. Czerwona Gwiazda posiada również bezzałogową sondę powietrzną ZMBI "Zombie", sondę zwiadowczą TE1 Tiger Eye, sondę bojową TC1 Tiger Claw i myśliwiec szturmowy Su-48. Dodatkowymi atutami Koalicji są zaś bezzałogowy powietrzny pojazd bojowy AQ19 i myśliwiec szturmowy F/A-40 Stalker.

Na lądzie te dwie frakcje będą próbować pokonać przeciwnika głównie za pomocą pojazdów opancerzonych: M4 Powell i standardowego pojazdu lekkiego (SPL) u Koalicji Zachodniej, oraz BTR 110 Kozak i GZ 550 u Sojuszu Czerwonej Gwiazdy. Koalicja ma także do dyspozycji pojazd obrony przeciwlotniczej M7 RAILMAN, sondę moździerzową AG432, sondę szturmową AG431 oraz czołg M1B Fuller, a "czerwoni" pojazd obrony przeciwlotniczej 2S10 Telker, sondę szturmową TR1 Tiger Runner i czołg T119 Blackbear. Pojazdy te są bardzo zaawansowanymi technologicznie prototypami - twórcy gry starali się wzorować na tajnych projektach wojskowych, które są dopiero testowane w laboratoriach oraz na froncie w Iraku i Afganistanie.

Fuel of War na PC ukaże się 27 marca, w polskiej kinowej wersji językowej i w cenie 99,90 zł. Premiera wersji na Xbox 360 już w ten czwartek, 13 marca. Więcej informacji na temat gry pod adresem: www.gram.pl/frontlines


Zobacz Galerię zdjęć z gry
Frontlines: Fuel of War
...czytaj więcej

Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa - w sprzedaży

Napisał Siwy dnia marzec 11 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
Oto Fone, Phoney i Smiley Bone. Wszystko jest właściwie w porządku za wyjątkiem jednego małego drobiazgu. Z natury rzeczy trzej kuzyni wyglądem przypominają bowiem kości... A właściwie oni są kośćmi. W dodatku kośćmi, w których płynie gorąca... to znaczy gorący szpik. Gdy jeden coś narozrabia, dwaj pozostali zrobią wszystko żeby mu pomóc. Tak było i tym razem. Narozrabiał jeden, a uciekać z rodzinnego miasta musieli wszyscy…

Mniej więcej tak zaczyna się jedna z najoryginalniejszych gier przygodowych ostatnich lat. Bone: Uciekinier z Kosteczkowa oparta została na komiksach znanego twórcy Jeffa Smitha! Czy przeprowadzisz Fone’a, Phoneya i Smileya przez jeden z najbardziej niesamowitych światów, jakie kiedykolwiek stworzono w grach komputerowych? Czy uda ci się zapanować nad ich bardzo, ale to bardzo, konfliktowymi charakterami? Nie masz wyjścia. Kości zostały rzucone!Cechy gry:

* Jedna z najbardziej oryginalnych gier przygodowych typu point&click w historii;
* Doskonała fabuła, porażający humor sytuacyjny i przezabawne dialogi;
* Możliwość prowadzenia prawdziwej dyskusji: rozmawiaj z kilkoma postaciami naraz;
* Gra współtwórców Grim Fandago i Escape from Monkey Island oparta na komiksach Jeffa Smitha.

BONE: UCIEKINIER Z KOSTECZKOWA JUŻ W SPRZEDAŻY ZA JEDYNE 19.99!


Zobacz Galerię zdjęć z gry
Bone: Out of Boneville
...czytaj więcej

FIFA Interactive World Cup 2008 w najbliższą sobotę

Napisał Siwy dnia marzec 11 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
Już 15 marca poznamy nazwisko najlepszego gracza w FIFA 08 na PlayStation®2. Tego dnia warszawska ARENA URSYNÓW stanie się miejscem, w którym fani wirtualnego futbolu spotkają się z najbardziej znanymi osobistościami ze świata piłki nożnej. W specjalnie przygotowanym studiu wyglądającym jak piłka nożna, które stanie w centralnym miejscu rozgrywek Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz zasiądą wraz ze swoimi gośćmi.

Czerpiąc z doświadczeń wieloletniego udziału w najważniejszych wydarzeniach polskiej piłki nożnej, znani komentatorzy opowiedzą o najciekawszych, ich zdaniem, rozgrywkach piłkarskich, jakich byli świadkami. Podczas całego dnia rozgrywek będą zapraszać do siebie znane przez wszystkich kibiców sportowych osobistości polskiego futbolu oraz zdradzą szczegóły prac nad nagrywaniem komentarzy do FIFA 08, gry Electronic Arts.Ale najważniejsze zadanie przypadnie im o godzinie 20.30, kiedy to na scenie pojawi się dwóch finalistów FIFA INTERACTIVE WORLD CUP 2008. Na specjalnie przygotowanych na scenie stanowiskach rozegrają oni na konsolach PlayStation®2 swój ostatni mecz w FIFA 08. Ostatnia rozgrywka wyłoni Interaktywnego Mistrza Świata FIFA 2008, a komentować ją będzie znana para komentatorów – Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz!

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji na żywo słuchać znanych komentatorów, przyjdź 15 marca do ARENY URSYNÓW, gdzie dostaniesz autograf oraz zrobisz sobie zdjęcie z najbardziej rozpoznawalnymi głosami polskiej piłki nożnej.

FIFA INTERACTIVE WORLD CUP 2008

* 15 marca
* Arena Ursynów
* ul. Pileckiego 122 (blisko metra Imielin)
* wstęp od 9.00

Harmonogram imprezy:

* 10.00 - 18.45 eliminacje (zapisy w godzinach 9.00 - 14.00)
* 19.00 - 1/8 finału
* 19.30 - 1/4 finału
* 20.05 - 1/2 finału
* 20.30 - WIELKI FINAŁ

...czytaj więcej

Diamentowa Płyta CD Projekt dla sieci Empik

Napisał Siwy dnia marzec 11 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
CD Projekt ma przyjemność poinformować, że rozpoczął nowy program pod hasłem Diamentowa Płyta CD Projekt. Jest to prestiżowy system wyróżnień przyznawany sieciom sklepów za sukcesy w sprzedaży gier wydawanych przez CD Projekt.

Wraz ze startem programu, przyznano pierwsze wyróżnienia. Sieć salonów Empik otrzymała od firmy CD Projekt Diamentową Płytę za sprzedaż gry Wiedźmin.

System wyróżnień Diamentowa Płyta CD Projekt dotyczy sieci sprzedaży, które mają ogromne znaczenie w tym ile gier CD Projekt trafia do klientów. Postanowiono to docenić i wyróżniać te sieci, które wykazały się szczególnym zaangażowaniem w sprzedaż konkretnej gry CD Projekt oraz profesjonalizmem w jej ekspozycji i promocji.

Program przewiduje przyznawanie sieciom następujących wyróżnień w zależności
od ilości sprzedanych egzemplarzy do klienta końcowego:

- Diamentowa Płyta CD Projekt - 30 tysięcy i więcej egzemplarzy we wszystkich sklepach sieci.

- Złota Płyta CD Projekt - 20-30 tysięcy egzemplarzy we wszystkich sklepach sieci.

- Srebrna Płyta CD Projekt - 10-20 tysięcy egzemplarzy we wszystkich sklepach sieci.

Wizerunek wyróżnienia można znaleźć na stronie:
http://www.cdprojekt.pl/press/Dyplom_Empik.jpg
...czytaj więcej