Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Informacje ze świata gier

Informacje ze świata gier

The Sims 2 w niższej cenie

Napisał Siwy dnia luty 29 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
29 lutego trafi na rynek The Sims 2: Czas Wolny, najnowszy dodatek do gry, którą pokochały miliony graczy na całym świecie. Z tej okazji firma EA przygotowała nie lada niespodziankę dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z tą obsypaną nagrodami serią. Otóż w tym samym czasie, kiedy zadebiutuje wspomniane rozszerzenie, cena podstawowej wersji gry spadnie na stałe do 89,90 zł. Chętni będą mieli możliwość nabyć taniej produkcję, która w naszym kraju sprzedała się w przeszło 200 tys. egzemplarzy od momentu premiery.

Na tym jednak nie kończą się niespodzianki dla fanów serii The Sims, bowiem już 14 marca oferta kolekcji EA Classics rozszerzy się o dwie produkcje ze wspomnianego cyklu – The Sims 2: Historie ze świata zwierząt i The Sims 2: Historie z życia wzięte. Koszt każdego tytułu to 49,90 zł.

Dzięki The Sims 2 gracze mogą stworzyć własnych cyfrowych podopiecznych, tytułowych Simów, a następnie pomóc im żyć w wirtualnym świecie, dbając o zaspokojenie ich podstawowych potrzeb, wykształcenie, pracę, rozrywkę i życie towarzyskie. Mnogość przedmiotów i bogactwo elementów otoczenia, z którymi Simy mogą wejść w interakcję sprawiają, że produkcja zapewnia wiele godzin niepowtarzalnej zabawy. The Sims 2 to wirtualna rodzina, której losy zależą tylko od Ciebie.


Zobacz Galerię zdjęć z gry
The Sims 2
...czytaj więcej

Sam & Max: Sezon 1 za dwa tygodnie w sklepach

Napisał Siwy dnia luty 29 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy

Końcowe odliczanie rozpoczęte! Już za dwa tygodnie do akcji wkroczy najśmieszniejsza para detektywów w dziejach gier komputerowych.

Sam & Max: Sezon 1 to klasyczna przygotówka point & click, której bohaterami są pies Sam i królik Max. Podczas dochodzeń stosują oni niekonwencjonalne metody, ale są one bardzo skuteczne. Oba zwierzaki obdarzone są nieprzeciętnym poczuciem humoru, dzięki czemu w czasie rozwiązywania zagadek co chwila dochodzi do komicznych sytuacji.

W skład Sezonu 1 wchodzi sześć niezależnych odcinków, z których każdy to kilka godzin dobrej zabawy. Grafika wzorowana jest na komiksach Steve'a Purcella, a w polskiej wersji głosów użyczyli Wojciech Mann (jako pies Sam) oraz Jarosław Boberek (królik Max).

Sam & Max: Sezon 1 ukaże się 13 marca w polskiej oraz angielskiej wersji językowej w atrakcyjnej cenie 79,90 zł.

Zobacz Galerię zdjęć z gry
Sam & Max: Sezon 1 (epizody 1-3)

...czytaj więcej

Death to Spies w planie wydawniczym Cenega Poland

Napisał Siwy dnia luty 28 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
Cenega Poland ma przyjemność poinformować, że w planie wydawniczym znalazła się gra Death to Spies. Gra przedstawia działania rosyjskiego kontrwywiadu za czasów II Wojny Światowej. Czyli w skrócie - infiltracja i zamachy, podstęp i sabotaż, aby cały czas w ukryciu, móc nękać wroga.

W świecie radzieckiego kontrwywiadu nie ma nagród, sławy ani medali. Jesteś teraz szpiegiem. Zostałeś wytrenowany aby samodzielnie wykonywać ekstremalnie niebezpieczne zadania. Najczęściej w głębi terytorium opanowanego przez wroga. Jeśli sobie nie poradzisz… zginiesz.

* Akcja widziana z perspektywy trzeciej osoby, atmosfera działań kontrwywiadu z czasów II Wojny Światowej
* Zróżnicowane typy misji oparte o realia historyczne działań wywiadowczych
* Możliwość nie liniowej realizacji celu misji
* Rozległe, naturalne wnętrza i plenery
* Specjalne zdolności postaci, takie jak: skradanie się, chowanie, przenoszenie zwłok, zmiana mundurów, minowanie obiektów, rzucanie nożami, używanie snajperki, ustawianie pułapek i wiele innych
* Pojazdy których można użyć, takie jak samochody i motocykle
* Autentyczna broń z czasów II Wojny Światowej
* Zaawansowany i realistyczny silnik graficzny
* Gra w polskiej wersji językowej (napisy)
* Cena – 49,90 zł
* Premiera – połowa marca 2008


Zobacz Galerię zdjęć z gry
Death to Spies
...czytaj więcej

S.T.A.L.K.E.R. - 1,6 mln sprzedanych egzemplarzy

Napisał Siwy dnia luty 28 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
GSC Game World, ukraińskie studio, które stworzyło grę S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla opublikowało imponujące dane o sprzedaży gry na świecie. Oczekiwany długimi latami, wydany rok temu S.T.A.L.K.E.R. sprzedał się do tej pory w niesamowitej ilości 1,6 miliona egzemplarzy!

Najlepsze wyniki osiągnięto w byłych republikach radzieckich, gdzie sprzedano około 950 tysięcy kopii. Jednak dopiero w połączeniu z wynikami sprzedaży uzyskanymi na terenie pozostałych państw (ok. 700 tysięcy kopii) sumuje się to w tak rewelacyjny wynik.

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla to wyjątkowy, bardzo klimatyczny FPS, pod wieloma względami przypominający grę RPG. Akcja gry toczy się w 2012 r. na terytorium blisko dawnej elektrowni atomowej w Czarnobylu, w zamkniętej i dobrze strzeżonej strefie radioaktywnego skażenia. W Zonie występuje silne promieniowanie, zwierzęta ulegają mutacjom, występują różne anomalie pogodowe. Gracz wciela się w jednego ze Stalkerów, najemnika i poszukiwacza skarbów. Jego zadaniem jest kolekcjonowanie cennych przedmiotów i artefaktów, eliminowanie konkurencji oraz walka ze zmutowanymi potworami zamieszkującymi Strefę. Gra ma bardzo rozbudowaną i wciągająca fabułę oraz siedem różnych zakończeń gry!

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla dostępny jest w serii Platynowa Kolekcja, w pełnej polskiej wersji językowej i atrakcyjnej cenie 59,90 zł.

Zobacz Galerię zdjęć z gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla...czytaj więcej

Assassin's Creed - kolejne szczegóły na temat lokalizacji

Napisał Siwy dnia luty 28 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy

Cenega Poland
, partner firmy Ubisoft w Polsce, ma przyjemność poinformować, że w grze Assassin’s Creed głosów postaciom użyczyły sławy polskiego filmu i telewizji. Wkrótce poznacie kolejne głosy z najciekawszej lokalizacji tego roku!

Assassin’s Creed to gra następnej generacji, stworzona przez studio Ubisoft Montreal, twórców słynnego Prince of Persia: Piaski Czasu. Tytuł redefiniuje gatunek gier akcji. Podczas, gdy inne gry szczycą się efektowną grafiką i modelem fizycznym, Assassin’s Creed łączy technologię, projekt gry, fabułę i emocje, tworząc świat, w którym główny bohater może wzniecać chaos, a jednocześnie zmieniać go, jak nigdy dotąd. Mamy rok 1191. Trzecia Krucjata rozdziera Ziemię Świętą. Jako Altair, członek zakonu asasynów, musisz doprowadzić do zakończenia walk oraz wypełnić misje zlecone przez Twojego mistrza. Możesz przy tym skorzystać ze wszystkich dostępnych środków i dróg. Tylko od Ciebie zależy czy uratujesz swój świat przed zagładą. Twoje działania bez wątpienia wpłyną na historię i przyszłość całego świata.


Charakterystyczne cechy

* Zostań zabójcą doskonałym: zaplanuj atak, przygotuj drogę ucieczki i wykonaj zleconą misję. Nie zostawiaj nic ślepemu przypadkowi, może Cię to kosztować życie.
* Realistyczne otoczenie: oddane w najdrobniejszych szczegółach miasta Jerozolima, Akre i Damaszek z terenami pomiędzy nimi wraz z unikalnym systemem reakcji postaci komputerowych oferuje niespotykaną dotychczas rozgrywkę.
* Pełna swoboda: po świecie Assassin’s Creed możesz poruszać się bez ograniczeń, daje Ci to możliwość przeprowadzenia misji w dowolny sposób. Każda droga prowadzi do celu.
* Rozszerzona wersja PC: Tylko w wersji na komputery PC doświadczycie więcej akcji i poznacie urozmaicone scenariusze misji.
* Gwiazdorska obsada polskiej wersji językowej: w polskiej wersji PC głosu postaciom występującym w grze użyczyły sławy polskiego filmu i telewizji, m. in.: Daniel Olbrychski, Borys Szyc, Krzysztof Kowalewski.

Zobacz Galerię zdjęć z gry
Assassin's Creed
...czytaj więcej

Dead Space - data światowej premiery

Napisał Siwy dnia luty 27 2008 Kategoria: brak 1 komentarzy

                      Dead Space, survival horror osadzony w realiach science-fiction, trafi do sklepów 31 października tego roku,
                      w wersji na konsole PLAYSTATION®3 i Xbox 360. Przygotujcie się na wrażenia, od których ciarki przechodzą                        po plecach.

                      Akcja Dead Space toczy się w dalekiej przyszłości. Potrzeba zdobywania naturalnych surowców stała                       
                      się główną motywacją mieszkańców Ziemi do eksploracji kosmosu. Ogromne, prywatne statki wydobywcze
                      krążą po orbitach planet i przy pomocy zaawansowanych urządzeń wydobywają bloki skalne wielkości miast,
                      a następnie redukują je do postaci surowej rudy. Kiedy komunikacja na słynnym statku USG Ishimura przestaje                       działać, z misją naprawy wysłany zostaje inżynier Isaac Clarke. Po wejściu na pokład odkrywa, że głęboko pod                       powierzchnią pobliskiej planety kryje się starożytna, złowroga, obca siła, która została odnaleziona i uwolniona                       przez załogę statku. Nieuzbrojony, samotny i przerażony bohater musi nie tylko walczyć o przetrwanie, lecz także                       zamknąć wroga z powrotem w ciemnej skale.

                      – W survival horrorze chodzi o doświadczanie koszmarnej i głęboko osobistej historii – powiedział producent                       wykonawczy Glen Schofield. – Dead Space to thriller dla jednego gracza. Tytuł przeraża, gwarantując                       klaustrofobiczne poczucie osamotnienia w mroku, gdzie czyha straszliwy wróg.

                      Zainteresowanych szczegółami dotyczącymi tej produkcji zapraszamy na oficjalną stronę                       www.deadspacegame.com, na której znajduje się najnowszy film oraz ciekawostki odnośnie Dead Space.Zobacz Galerię zdjęć z gry
Dead Space
...czytaj więcej

XIII Wiek: Śmierć lub chwała – w ofercie Cenega Poland

Napisał Siwy dnia luty 27 2008 Kategoria: brak 1 komentarzy
Cenega Poland, ma przyjemność poinformować że w planie wydawniczym znalazła się gra XIII Wiek: Śmierć lub Chwała. Jest to gra strategiczna w realiach Średniowiecza. Nie trzeba w niej budować baz czy zdobywać surowców. Interesuje nas tylko czysta walka na śmierć i życie.

Stań na ubitej ziemi i wydawaj rozkazy! Od Ciebie zależy czy Twoje oddziały poniosą śmierć czy okryją się chwałą. Boje możesz toczyć jako jeden ze sławnych dowódców, tysiące żołnierzy czekają na Twoje rozkazy. Walcz jako Filip II August, Szymon z Montfort czy Aleksander Newski.

* Ponad 30 bitew w 5 kampaniach, historyczne bitwy nie prezentowane jeszcze nigdy w grach
* Autentyczne rody średniowiecznej Europy, ponad 60 postaci historycznych. Odwzorowane warunki atmosferyczne i ukształtowania
* Wiele rodzajów jednostek, od ciężkiej konnicy rycerskiej, przez kuszników, pikinierów, konnicę Połowców po zakutych w stal zakonników spod znaku Św. Jakuba
* Wyposażenie i wygląd jednostek opracowane z dbałością o szczegóły historyczne
* Unikalny system prowadzenia walki, który opisuje ponad 80 parametrów, dzięki czemu poznasz smak dowodzenia średniowieczną armią
* Wspaniała oprawa graficzna oddająca z detalami szczegóły wyposażenia jednostek.
* Możliwość prowadzenia rozgrywki w Internecie i przez LAN.
* Cena – 49,90 PLN
* Premiera – połowa marca 2008
...czytaj więcej

Troszku z innej beczki "ETHERNET" Gaming Świat Gry

Napisał Siwy dnia luty 26 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
Witam.
Ostatnimi czasy dostałem wiele propozycji ze "świata E-Sportu" odnośnie sponsoringu, współpracy. Wiele ofert było bardzo ciekawych i poważnych. Wybraliśmy MultiGaming "ETHERNET", który ma bardzo ciekawy projekt szaty graficznej jak i bardzo dobrze zgrany zespół. Wraz z Firma Everon uruchomiliśmy kilka serwerów gier dla ów gamingu. Oto fragment news'a którego możemy ujrzeć na stronie Ethernetu"

"Myślę że nadszedł czas na przedstawienie naszego Multigamingu, otóż team ETHERNET pojawił się na początku 2007 roku w lidze Counter-Strike 1.5 proXion. Klan miał całkiem niezłe osiągnięcie na scenie polskiego CS v1.5 było to swojego czasu 3 miejsce w tej wielkiej lidze. Niestety po dosyć długiej grze razem team się "rozleciał". Postanowiliśmy stworzyć ten klan od nowa... tym razem jako multigaming. Jak na razie wszystko idzie po naszej myśli i nie ma większych problemów, "jednym słowem" :klan się rozwija w zastraszającym tempie. Teraz powiem o graczach. Otóż do ETHERNETU dołączyła znana dywizja ET która grała wcześniej jako HQ klan (High Quality) mają oni na swoim koncie dobre wyniki i grają coraz lepiej. W klanie znajduje się również dywizja Counter-Strike 1.6 jest to nowy team który jest w fazie przygotowań do porządnej gry. Na zakończenie tej wyczerpującej wypowiedzi chciałbym Was poinformować że w dniu dzisiejszym dołączyła do nas kolejna ciekawa drużyna gry COD2 a oto jej Lineup:

kepaaa
Vlepa
sqbi
sebus
lct
haxide

Ta oto dywizja COD2 grała w takich drużynach jak SPEEDCORE , TEAM EXAVS oraz TEAM Infinity gdzie udało jej się osiągnąć
1 miejsce w cb5on5.pl
Przedstawię również osiągnięcia nie mniej zdolnej drużyny Enemy Territory:
1 miejsce Clown Cup 6on6
3 miejsce ClanLand 6on6 "

Zapraszamy na ich strone ETHERNET
...czytaj więcej

Fantasy Wars – polska premiera w połowie marca

Napisał Siwy dnia luty 26 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy

Cenega Poland, ma przyjemność poinformować o wznowieniu prac nad tytułem Fantasy Wars. Jest to strategiczna gra turowa z elementami RPG rozgrywająca się w magicznym świecie fantasy. Pełnym ludzkich królestw, klanów orków, cytadel krasnoludów i elfich lasów.

Gracz ma do dyspozycji trzy kampanie połączone zgrabnym scenariuszem. W świecie Fantasy Wars toczy się wojna o dominację pomiędzy Ludźmi, Orkami, Krasnoludami i Elfami. Dowodząc jedna z tych ras musisz zdobyć supremacje nad pozostałymi. Twoja armia to pojedynczy główni bohaterzy i rozliczne jednostki. Gra oferuje ciekawe rozwiązania strategiczne oraz wspaniały graficznie świat w pełnym 3D. Pozwala to na obserwację walki z praktycznie każdego kąta i z różnymi zbliżeniami kamery.

* Obejmij dowództwo nad wielkimi armiami Ludzi, Elfów lub Orków w trzech kampaniach połączonych scenariuszem
* Uczestnicz w oblężeniach zamków, obronach wiosek, atakach i operacjach zwiadowczych
* Pokieruj ponad 70 jednostkami i 9 kategoriami wojsk, wyposażonych w zaawansowany system modernizacji armii
* Sprawdź swoje umiejętności taktyka w trybach wieloosobowych
* Oszałamiająca grafika 3D, gdzie rozgrywka i sterowanie tworzą wyjątkową i niezwykle rozbudowaną grę strategiczną
* Gra w polskiej wersji językowej (napisy)
* Cena – 59,90
* Premiera – połowa marca 2008

Zobacz Galerię zdjęć z gry
Fantasy Wars
...czytaj więcej

Gra komputerowa Lost będzie miała polski podtytuł

Napisał Siwy dnia luty 26 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy

CD Projekt informuje, że gra LOST będzie nosić podtytuł ZAGUBIENI. Gotowe jest również pudełko do polskiej wersji.

LOST to przygodowa gra akcji oparta na jedynym z najgłośniejszych seriali ostatnich lat pod tym samym tytułem. Bohaterem jest Elliott Maslow, jeden z rozbitków feralnego lotu 815, a zarazem nowa postać wprowadzona z myślą o grze. Maslow cierpi na zanik pamięci, musi zatem odkryć swoją przeszłość, a także rozwikłać tajemnice wyspy.

Atrakcji dla fanów serialu jest mnóstwo, bo gracz podczas rozwiązywania zagadek napotyka na bohaterów serialu oraz na znajome lokacje. Za fabułę odpowiadają scenarzyści serialu; podobnie jest ze ścieżką dźwiękową, której twórcą jest "zagubiony" kompozytor. Części komputerowych postaci głosu użyczyli aktorzy grający w serialu, co w połączeniu z grafiką dokładnie odwzorowującą ich wygląd, sprawia, że gracz czuje się jakby brał udział w kolejnym epizodzie serialu. A współpraca z innymi rozbitkami lotu 815 jest bardzo ważna dla rozwiązania zagadek.

Gra komputerowa LOST: Zagubieni ukaże się wkrótce w polskiej, kinowej wersji językowej w atrakcyjnej cenie 99,90 zł.

Zobacz Galerię zdjęć z gry
LOST: Zagubieni
...czytaj więcej

Nowe informacje o LEGO Universe

Napisał Siwy dnia luty 25 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy

Firma NetDevil opublikowała kolejne informacje na temat LEGO Universe. I tak oto, zapowiedziane już jakiś czas temu LEGO w formie gry MMO to przede wszystkim:”Lego Universe poszerzy twoją wyobraźnię z lat dzieciństwa. Teraz będziesz mógł odkryć co znajduje się w zatopionej skrzyni, pokierować mechem lub nawet oswoić dinozaura” - stwierdził Mark Hansen.

Co ciekawe, produkt wykorzystywać ma większość z serii LEGO jakie pojawiły się na rynku. Dlatego też, nie zabraknie klasycznych piratów, średniowiecznych rycerzy oraz wypraw w kosmos.

Największą innowacją będzie przede wszystkim ścisłe powiązanie całego tytułu z koncernem LEGO. Jak działał będzie cały system? Otóż, tworzymy sobie konstrukcję z wirtualnych klocków. Końcowy efekt jest nawet lepszy niż myśleliśmy, a więc zamawiamy sobie identyczny zestaw, który przyleci do nas pocztą prosto z fabryki LEGO. Warto zaznaczyć, że ułożony zostanie z identycznych klocków jak te, użyte przez nas w grze. Być może to właśnie ten element, przysporzy grze tłumy wielbicieli.
...czytaj więcej