Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Informacje ze świata gier» Gra: Wiedźmin

Informacje ze świata gier

Premiery tygodnia!

Napisał Nakata dnia grudzień 29 2014 Kategoria: Premiery gier 0 komentarzy
Premiery tygodnia!

Zapraszamy do zapoznania się z listą produkcji, które w dniach 29 grudnia - 4 stycznia pojawią się na półkach sklepowych.

...czytaj więcej

CD Projekt dziękuje internautom za głosy oddane na Wiedźmina

Napisał Siwy dnia kwiecień 25 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy

Firma CD Projekt serdecznie dziękuje wszystkim fanom gier komputerowych, którzy głosowali na grę Wiedźmin w plebiscycie p.t. Fantomy organizowanym przez Onet.pl. To dzięki ich głosom Wiedźmin zdobył pierwsze miejsce w kategorii Wydarzenie Roku! Wiedźmin jest grą bardzo wysoko ocenianą przez media krajowe i zagraniczne średnia ocen to 81%). Uzyskał już ponad 50 prestiżowych krajowych i zagranicznych nagród (m.in. od serwisów takich jak: IGN.com, Gamespot.com, Gamespy.com). bardzo pozytywnie oceniają Wiedźmina również gracze w serwisach: Metacritics (9.4/10), GameTrailers (9.1/10) i Gamespot (8.8/10) Wiedźmin, to również najlepiej sprzedająca się gra w historii polskiej branży gier. Do tej pory Wiedźmin sprzedał się w ilości ponad 140 000 egzemplarzy w Polsce i w 600 000 kopii na świecie. Wiedźmin to gra RPG osadzona w realiach świata wykreowanego przez najpopularniejszego polskiego pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Koszt produkcji gry Wiedźmin wyniósł grubo ponad 20 milionów złotych, co jest porównywalne z wydatkami na największe polskie produkcje filmowe. Wydawcą gry na świecie jest firma Atari. Jeszcze w tym roku ukaże się nowe, bogatsze wydanie gry - Wiedźmin: Edycja Rozszerzona. Edycja Rozszerzona będzie produktem maksymalnie dopracowanym, zarówno z punktu widzenia technicznej optymalizacji jak i poprawek zwiększających interaktywność i precyzyjność walki. Edycja rozszerzona zawierać będzie również szereg bardzo ważnych zmian, których na ogół nie spotyka się w patchach. Poza rozbudową zagranicznych wersji językowych, zwiększona zostanie znacząco różnorodność postaci drugoplanowych, poprawiony i przeprojektowany będzie panel inwentarza, doszlifowane niektóre elementy głównego ekranu gry, oraz dodanie do sekwencji dialogowych ponad 100 nowych animacji gestów, dzięki czemu ich "mowa ciała" będzie jeszcze bardziej naturalna. Nowa edycja oprócz poprawionej gry, zawierać będzie wiele udoskonaleń w warstwie wydawniczej. Te udoskonalenia to przede wszystkim bardzo bogate wydanie gry. Oprócz płytki DVD z grą, będzie ono zawierać płytkę DVD z edytorem Modów D'jinii, oraz z dwoma dodatkowymi przygodami, płytę DVD Video z poszerzonym materiałem o tworzeniu gry i płytę muzyczną z utworami z gry zawierającą 29 ścieżek dźwiękowych. Będzie również płyta muzyczna inspirowaną grą składająca się z 15 utworów, drukowana instrukcja, oficjalny poradnik napisany przez autorów gry oraz opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego. Dodatkowo gracze dostaną też drukowaną mapę świata gry.

Zobacz Galerię zdjęć z gry Wiedźmin
...czytaj więcej

Edytor do Wiedźmina - D'jinni - teraz bez tajemnic

Napisał Siwy dnia kwiecień 23 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy

CD Projekt RED dba o fanów Wiedźmina. W związku z premierą Edytora Przygód do gry Wiedźmin, twórcy opublikowali nowe materiały związane z wykorzystaniem edytora. Sam edytor wraz z patchem 1.3 można ściągnąć pod tym adresem.

Pod tym adresem dostępny jest filmik prezentujący możliwości D'jinniego. Powstała także oficjalna strona Wikii (http://djinni.wikia.com/wiki/Main_Page ) poświęcona tylko i wyłącznie edytorowi. Strona ta będzie na bieżąco aktualizowana, będą dodawane nowe materiały i artykuły. Ale to nie wszystko. Odpowiadając na apele fanów, CD Projekt RED przygotował polską wersję poradnika do edytora przygód. Można ją ściągnąć udając się pod tym adresem.

Katarzyna Kuczyńska, game designer, tak skomentowała poczynania CD Projekt RED: "Nadszedł z niecierpliwością oczekiwany czas: D'jinni, czyli edytor przygód do Wiedźmina jest dostępny dla wszystkich graczy! Z nieukrywaną dumą oddajemy w ręce graczy niezwykłe narzędzie, które daje możliwość tworzenia własnych historii w świecie, gdzie nie ma dobra i zła, a jedynie odcienie szarości. Od teraz każdy może być game designerem. Zdajemy sobie sprawę, że D'inni nie jest narzędziem idealnym. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby był jak najmniej zawodny i jak najłatwiejszy w użytkowaniu, ale z pewnością wiele można w nim jeszcze zmienić i poprawić. Mam wielką nadzieję, że społeczność graczy wesprze nas pod tym względem. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje zmian i zgłaszane uwagi, będziemy starali się na bieżąco poprawiać wszystkie błędy i niedociągnięcia. Dzięki temu wspólnie możemy stworzyć narzędzie, na którym będzie się nam wszystkim wygodnie i przyjemnie pracowało".

CD Projekt wyda wkrótce Edycję Rozszerzoną gry Wiedźmin. Nowa edycja oprócz poprawionej gry, zawierać będzie wiele udoskonaleń w warstwie wydawniczej.
Przede wszystkim bardzo bogate wydanie gry. Oprócz płytki DVD z grą, będzie ono zawierać płytkę DVD z edytorem Modów D'jinii, oraz z dwoma dodatkowymi przygodami, płytę DVD Video z poszerzonym materiałem o tworzeniu gry i płytę muzyczną z utworami z gry zawierającą 29 ścieżek dźwiękowych. Będzie również płyta muzyczna inspirowaną grą składająca się z 15 utworów, drukowana instrukcja, oficjalny poradnik napisany przez autorów gry oraz opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego. Dodatkowo gracze dostaną też drukowaną mapę świata gry.

Więcej o grze oraz edytorze D`jinni na stronie www.thewitcher.com

Zobacz Galerię zdjęć z gry Wiedźmin
...czytaj więcej

Wiedźmin nagradzany na Wschodzie

Napisał Siwy dnia marzec 06 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy
Wiedźmin Geralt zapuścił się na teren Rosji i powrócił stamtąd z workiem łupów. Jeden z największych rosyjskich portali poświęconych grom komputerowym, Absolute Games (http://top.ag.ru/2007/), zasypał Wiedźmina nagrodami. Wśród zdobyczy jest najważniejsza, czyli tytuł GRY ROKU. Wiedźmin wyprzedził w tej kategorii BioShock i Half-Life 2: The Orange Box oraz. 415 innych, sklasyfikowanych gier.

Wiedźmin zwyciężył także w kategorii "Najlepszy RPG Roku", a CD Projekt RED otrzymało tytuł "Najlepszego Developera Roku". Doceniono również twórców muzyki ("Najlepsza Muzyka w Grze") oraz Tomka Bagińskiego ("Najlepszy Pre-renderowany Trailer"). Wiedźmin otrzymał wyróżnienia również w kategoriach: "Najlepsza Gra bazująca na Licencji", "Najlepsza Edycja Kolekcjonerska", "Najlepsza fabuła", "Najlepszy Dźwiek w Grze".

O grze Wiedźmin:

Gra komputerowa Wiedźmin to najlepiej sprzedająca się gra w historii polskiej branży gier. Do tej pory Wiedźmin został sprzedany w ilości 140 000 egzemplarzy w Polsce i w 600 000 kopii na świecie. Wiedźmin to gra RPG osadzona w realiach świat wykreowanego przez najpopularniejszego polskiego pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Koszt produkcji gry Wiedźmin wyniósł 20 milionów złotych, co jest porównywalne z wydatkami na największe polskie produkcje filmowe. Wydawcą gry na świecie jest firma Atari. Wydawcą na terenie Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier jest CD Projekt.

Wiedźmin dostępny jest w atrakcyjnej cenie 99,90 zł.

Więcej o grze na stronie www.thewitcher.com


Zobacz Galerię zdjęć z gry
Wiedźmin
...czytaj więcej

Wiedźmin - ponad 600.000 sprzedanych egzemplarzy!

Napisał Siwy dnia luty 15 2008 Kategoria: brak 0 komentarzy

Zespół CD Projekt RED z radością informuje, że ich debiutancka produkcja, gra Wiedźmin, w ciągu pierwszych trzech miesięcy sprzedaży, znalazła ponad 600.000 nabywców na całym świecie!

Poziom sprzedaży skomentował szef studia CD Projekt RED, Adam Kiciński "Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku. Naszym celem było przekroczenie miliona sztuk w ciągu pierwszego roku sprzedaży. Sześćset tysięcy sprzedanych egzemplarzy w ciągu zaledwie trzech miesięcy zbliżyło nas mocno do tego ambitnego celu. Jest to dużym sukcesem, tym bardziej, że grę stworzył zupełnie nowy zespół i jest to nasz debiut zarówno, jako producenta gier komputerowych, jak i w działaniu na globalną skalę. Zadania nie ułatwiał też fakt, że marka Wiedźmin była zupełnie nieznana w wielu krajach, a konkurowaliśmy przecież często z grami od wielu lat obecnymi na rynku. Mimo tego, śmiało mogę powiedzieć, że z tej próby wyszliśmy zwycięsko. Tak naprawdę dopiero teraz, gdy pokonaliśmy wiele początkowych barier będziemy mogli rozwinąć skrzydła jako twórcy gier, co oczywiście zamierzamy uczynić. Oczywiście taki sukces nie byłby możliwy bez wsparcia naszych wydawców, firm Atari, Noviy Disk i wydawniczej części CD Projekt, które włożyły wiele pracy w wypromowanie gry na poszczególnych rynkach."

Sukces handlowy gry Wiedźmin ułatwiło wyjątkowo ciepłe przyjęcie przez media i graczy na całym świecie. Przyjęcie to ilustruje 48 nagród i wyróżnień jakie gra otrzymała na całym świecie, w tym tak prestiżowe jak "Best PC RPG 2007" wg serwisu IGN.com, "PC RPG of the Year 2007" wg Gamespy.com, "Editors' Choice Award" amerykańskiego magazynu PC Gamer oraz "Readers' Choice Winner - Best RPG" serwisu Gamespot (zobacz pełną listę nagród: http://www.thewitcher.com/community/pl/awards/). Gra otrzymała również wyjątkowo wysokie noty od graczy na całym świecie, co wyraża się m.in wysokimi średnimi ocenami w recenzjach graczy w serwisach: Metacritics (9.4/10), GameTrailers (9.1/10), czy Gamespot (8.8/10)

Adam Kiciński ujawnił też rąbka tajemnicy jeśli chodzi o najbliższe plany: "Planujemy ciągłe wsparcie gry, narzędzie dla modderów, kolejne patche, a na późną wiosnę szykujemy również sporą niespodziankę, o której poinformujemy na naszej konferencji prasowej już niedługo, bo 18 lutego! Wciąż pracujemy nad udoskonalaniem gry i będziemy bardzo aktywnie wspierać społeczność fanów, która cały czas się rozrasta. Nie mogę niestety zdradzić dalszych planów, ale zapewniam, że nie spoczęliśmy na laurach i mamy bardzo obiecujące plany. Postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę i na pewno nie zamierzamy jej obniżać w przyszłości."


Zobacz Galerię zdjęć z gry
Wiedźmin
...czytaj więcej